matka z dzieckiem fot. Adobe Stock

500 plus rozszerzone na wszystkie dzieci – nowy pomysł polityków

PO chce utrzymania rządowego świadczenia dla potrzebujących - ze szczególnym uwzględnieniem samotnych matek - oraz rozszerzenia go na wszystkie dzieci.
/ 29.11.2018 14:46
matka z dzieckiem fot. Adobe Stock

500 plus dla wszystkich! No prawie. Politycy z PO zapowiedzieli, że chcą utrzymania programu 500 plus i rozszerzenia go na wszystkie dzieci. „Chcemy, aby ten program był rozbudowany o osoby, które tych pieniędzy naprawdę potrzebują. Mówimy chociażby o matkach samotnie wychowujących dzieci. Mówimy także o programie 500 plus na każde dziecko - wtedy dopiero ten program będzie w 100 procentach sprawiedliwy i będzie spełniać wszystkie założenia i cele, dla którego powstał” – tłumaczą posłowie.

500 Plus na pierwsze, drugie i za granicą - vademecum dla pogubionych

O sprawie informuje serwis Bankier.pl. Podobno politycy PO odnieśli się do pomysłu, aby 500 plus przyznawane było tylko rodzicom pracującym. Podczas konferencji poseł PO Jan Grabiec ocenił to jako „szkodliwe i trzeba to zmienić”.

Inny poseł z ugrupowania przekonywał, że PO nie zamierza nikomu zabierać, żeby innym dać ani nie zamierza ukrócać pieniędzy z programu 500 plus. Wręcz przeciwnie – chcą go rozszerzać.
Jednak na razie nie wiadomo, czy wniosek ma szansę i kiedy wejść w życie.

O wspomnianym pomyśle zabrania 500 plus niepracującym pisaliśmy kilka tygodni temu. Wtedy na naszym Facebooku wywołało to gorącą dyskusję, w której głos zabrało wiele samotnych matek, wychowujących w pojedynkę dziecko lub dzieci.

Przypomnijmy, rządowe świadczenie 500 plus to wsparcie finansowe dla potrzebujących, polskich rodzin. Aby je otrzymać, wystarczy spełniać kryteria i złożyć przez internet wniosek.

To też może cię zainteresować:Wielu samotnych rodziców bez prawa do Funduszu Alimentacyjnego. Kto straci?Nie chcesz stracić pieniędzy z 500 plus? Musisz dopilnować tego terminu!