5 sposobów na uniknięcie wielkanocnego szału zakupów fot. Fotolia

5 sposobów na uniknięcie wielkanocnego szału zakupów

Zobacz, co możesz zrobić, aby uniknąć kolejek i spustoszenia twojego portfela!
/ 11.03.2019 15:40
5 sposobów na uniknięcie wielkanocnego szału zakupów fot. Fotolia

1. Zacznij kupować już teraz


Niektóre produkty, których użyjesz np. do przyrządzania wielkanocnych potraw tj. mazurek, możesz kupić już teraz. Masa makowa, mąka, alkohol, cukier czy ozdoby na wielkanocne ciasta mają długi termin ważności i nie zepsują się do Wielkanocy. Kwestia zakupów dotyczy również prezentów. Pamiętaj, że bardzo często wartość zabawek, ubrań czy kosmetyków wzrasta w ostatnim tygodniu przed świętami!


2. Zaplanuj dokładnie święta


Zrób listę rzeczy, które będziecie robić wraz z rodziną podczas świąt. Dokładnie określ, jakie produkty są ci potrzebne do przygotowania posiłków, np. wielkanocnego śniadania. Wypisz, co będzie niezbędne do urządzenia świątecznego spotkania z rodziną. Po sprządzeniu listy wybierz się na zakupy i stopniowo uzupełniaj swoje zapasy.

3. Kupuj przez internet


Mamy idealny czas na dokonywanie wielkanocnych zakupów przez interent. Wiele sklepów internetowych, w tym także te należące do sieciówek, opublikowało właśnie informacje o swoim świątecznym asortymencie. Dzięki takim zakupom możemy zdobyć np. stroiki świąteczne. Unikamy więc tłoku, który pojawia się w ostatnim tygodniu przed Wielkanocą. Zakupy przez internet pozwalają nam także zaoszczędzić czas.

4. Wykorzystaj kupony ze świąt Bożego Narodzenia


W wielu firmach pracownikom przed świętami Bożego Narodzenia przyznawane są zniżkowe kupony na zakupy do różnych sklepów. Termin ich realizacji bardzo często przypada do końca marca. Dlatego przygotowując się do świąt Wielkanocnych warto właśnie teraz wykorzystać przysługujące nam zniżki.

5. Samodzielnie wykonaj dekoracje lub użyj tych sprzed roku


Czasem wystarczy dokupienie kilku gadżetów, aby odświeżyć zeszłoroczną dekorację wielkanocną. Dobrym pomysłem jest również samodzielne wykonywanie stroików czy malowanie pisanek wraz z całą rodzińą. To świetna zabawa i relaks, który pomoże nam się odprężyć i zapomnieć o wszchobecnym szale przedświątecznych zakupów!