Przed ziołową kąpielą należy wziąć szybki prysznic, bo umyta skóra łatwiej wchłonie cenne substancje. fot. Fot. Valua Vitaly /Shutterstock.com

Ziołowe kąpiele

Taka kąpiel nie służy myciu ciała, za to doskonale pielęgnuje skórę - może ją nawilżać, ujędrniać, wygładzać. Trzeba przed nią wziąć szybki prysznic, bo umyta skóra łatwiej wchłonie cenne substancje z wody.
/ 24.10.2012 00:00
Przed ziołową kąpielą należy wziąć szybki prysznic, bo umyta skóra łatwiej wchłonie cenne substancje. fot. Fot. Valua Vitaly /Shutterstock.com

 

Najlepiej działa na nasz organizm kąpiel o temperaturze około 37 C, trwająca nie dłużej niż 15-20 min. Przynosi same korzyści - rozluźnia mięśnie, uspokaja, rozgrzewa ciało, rozszerza pory, które łatwiej chłoną substancje odżywcze.

 

 

 

Zioła zalej 2 szklankami zimnej wody i ogrzewaj pod przykryciem przez 20 minut, następnie przecedź i wlej do wanny z ciepłą wodą. Taka kąpiel ma również działanie oczyszczające i relaksujące.

 

 

Prawoślaz i siemię zalej wodą i podgrzewaj na małym ogniu, pod przykryciem, około 30 min. Odstaw na kilka minut, wymieszaj, przecedź i wlej do wanny z wodą.

 

 

 

Pomarańcze dobrze wyszoruj, zdejmij skórki i dokładnie je wysusz. Następnie skórki pokrusz, utłucz w moździerzu na proszek i zalej oliwą. Odstaw na godzinę, dwie, a potem przecedź. Oliwkę wlej do wanny z gorącą wodą.

 

Zioła zalej wrzątkiem i zostaw na 10-15 min. pod przykryciem, a następnie przecedź i wlej do wanny z ciepłą wodą.

 

Olejki wlej pod strumień bierzącej wody, którą napełniasz wannę.

 

 

 

Kwiaty zalej dwoma szklankami wody, ogrzewaj pod przykryciem przez 20 min, zestaw z ognia i pozostaw pod przykryciem na kolejne 20 min. Następnie przecedź, dodaj miód i wlej do wanny z ciepłą wodą.

 

Zioła zalej wodą i ogrzewaj na małym ogniu przez około 20 minut. Następnie przecedź i wlej do wanny z ciepłą wodą.

 

 

Płatki wsyp do płóciennego woreczka, włóż go do garnka z zimną wodą i podgrzewaj przez 30 min. Woreczek dokładnie wyciśnij, a płyn wlej do wanny z wodą.

 

Zioła zalej 2 szklankami wrzątku i podgrzewaj na małym ogniu przez 30 min. Przecedzony napar wlej do wanny z wodą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/16.09.2014 23:00
moglibyscie napisac jakie zioła i kwiaty !