Jak znaleźć miłość?

Gdzie spotkać kogoś interesującego? Co zrobić, aby w końcu porzucić samotność i stworzyć udany związek?
Jak znaleźć miłość? fot. Fotolia

Z raportu CBOS wynika, że w ostatnich latach dwukrotnie wzrosła liczba osób, które wybierają życie w pojedynkę (z 2 do 4 proc.), ale też 85 proc. ankietowanych nie wyobraża sobie spełnienia się w życiu bez partnera i dzieci.

Nie sztuka jednak zakochać się i być w jakimkolwiek związku. Sztuką jest mądrze ulokować uczucia i świadomie zadecydować, czy chcę się z tą osobą spędzić życie, mieć potomstwo, kredyt. Jak znaleźć miłość, jeśli ze szkoły czy studiów wyszliśmy bez pary, a później także nie udało się nam znaleźć partnera?

Nie siedź w domu

Korzystaj z zaproszeń na spotkania i imprezy. Jak najwięcej bywaj w towarzystwie. To dobra okazja do nawiązania znajomości. W niezobowiązującej atmosferze łatwo rozpocząć rozmowę.

Postaw na aktywność fizyczną, bieganie (są grupy, które zrzeszają osoby biegające), zajęcia w klubie fitness czy inne ćwiczenia w grupie (joga, tai-chi). Nie dość, że zadbasz o swoje zdrowie i sylwetkę, to także dasz sobie szansę na poznanie mężczyzny.

Możesz również zawrzeć interesującą znajomość np. na warsztatach fotograficznych czy kulinarnych albo w organizacji charytatywnej. Osoby zaangażowane w różne przedsięwzięcia mają zwykle ciekawą osobowość.  

Spotkanie w sieci

Nie masz czasu i energii na tradycyjne poszukiwania? Jesteś nieśmiała i nie wiesz, jak znaleźć miłość? Skorzystaj z możliwości, jakie daje globalna sieć. Do wyboru masz:

  • Serwisy randkowe. W polskim internecie jest ich kilkanaście. Niektóre skupiają określoną grupę internautów i swoją ofertę kierują one do konkretnych odbiorców, np. do osób wierzących. Bardziej poważnie traktowane są przez użytkowników serwisy płatne niż te oferujące darmowy dostęp. W zależności od serwisu partnerzy dobierani są na zasadzie wyboru pożądanych cech lub na podstawie psychologicznych testów.
  • Tinder, czyli mobilny portal randkowy. Aplikacja za pomocą profilu na Facebooku zbiera informacje, takie jak: zainteresowania, zdjęcia i wspólnych znajomych, a na podstawie geolokalizacji (wykorzystując GPS lub adresu IP urządzenia) określa położenie geograficzne osób. Pozwala to użytkownikom ustalić, w jakiej odległości mają znajdować się potencjalni kandydaci oraz granice ich wieku. Za pomocą dwóch przycisków anonimowo możesz pominąć bądź polubić profil osoby. Jeśli ona odwzajemni zainteresowanie, masz szansę porozmawiać z nią na czacie lub wysłać jej zdjęcie. Tinder dostępny jest w 24 językach, także po polsku.
  • Portale społecznościowe, np. Facebook, Instagram, Twitter, Badoo, również pozwalają na zawiązanie znajomości.

Speed dating

To inaczej impreza towarzyska dla singli w klubie czy kawiarni. Uczestnicy (konkretne grupy wiekowe) biorą udział w kilkunastu ekspresowych randkach. Każda para ma 5–8 minut na rozmowę. Po czym każdy mężczyzna przesiada się do kolejnej kobiety i tak do momentu, aż wszyscy się poznają. Na koniec wszyscy oddają listę osób, z którymi chcieliby kontynuować znajomość. Jeśli okaże się, że dani uczestnicy wpisali siebie nawzajem na swoje listy, to następuje wymiana kontaktów. Koszt takiej randki to 20–30 zł, czasami w cenie są też napoje.

Tekst napisany na podstawie artykułu Alicji Daszkiewicz opublikowanego w czasopiśmie "Przyjaciółka".

Chcesz wiedzie więcej? Przeczytaj:

Jak znaleźć miłość na portalu randkowym?
Jak znaleźć miłość w Internecie?
Jak rozkochać w sobie faceta?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
A internet? to ogromna możliwość teraz, są przecież super portale randkowe, chociaż warto wybierać te na których są osoby poważne, które wiedzą czego chcą, np kochaj.pl Bo nie na każdym są ludzie zdecydowani na poważne związki a tu się dba o jakość profilów
/rok temu
Nie ma jakiejś złotej rady na miłość, ale można ją znaleźć dzięki Centrum Poznawcze Ostoya, o czym wiem z własnego doświadczenia. Zakochałam się i żyję w związku z facetem, którego poznałam właśnie w Centrum Ostoya.