5 zasad czyszczenia parą

Parownice stają się coraz bardziej popularne, bo czyszczenie parą jest skuteczne i wygodne. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.
5 zasad czyszczenia parą fot. Fotolia
Parownice działają podobnie do parowara. Woda jest podgrzewana pod wysokim ciśnieniem wskutek czego wytwarza się bardzo gorąca para o temp. 100 stopni C. Wydostaje się ona z urządzenia z szybkością 170 km na godzinę i nagrzewa brud szybciej niż powierzchnię, do której przywiera. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia odklejają się bez trudu nawet z trudno dostępnych miejsc i to bez konieczności dodawania środków chemicznych. Ceny parownic od ok. 200 zł do ponad 1000 zł

Zalety parowego czyszczenia

1.Para nie powoduje alergii, nie pozostawia resztek preparatów, które mogą powodować uczulenia czy podrażnienia skóry.

2. Para usuwa kamień, zapieczony tłuszcz z piekarnika, dezynfekuje, niszczy roztocze, alergeny i, co ważne, nie wymaga wysiłku.

3. Parą można czyścić niemal wszystkie powierzchnie: stal nierdzewną, ceramiczne płyty grzewcze i piekarniki, fugi, armaturę, płytki podłogowe i podłogi laminowane, okna i powierzchnie przeszklone, tapicerkę, kabiny prysznicowe, kaloryfery.

4. Parą wyczyścisz nawet rośliny domowe, ale w ich przypadku parę trzeba rozpylać z odległości przynajmniej 30 cm.

5. Para nadaje się do odświeżania ubrań (służą do tego np. szczotki parowe lub dysza doczepiana do parownicy), do usuwania starych tapet i pozostałości kleju, a także do odświeżania powietrza (usuwa dym papierosowy i nieprzyjemne wonie).

Uwaga!

• Pary nie wolno stosować do podłóg olejowanych i woskowanych.
• Gorąca para może uszkodzić niektóre przedmioty (np. tapicerkę, dywany). Warto więc upewnić się, że czyszczony materiał jest wystarczająco odporny. Najlepiej  przeprowadzić próbę czyszczenia na niewielkiej powierzchni i poczekać do całkowitego jej osuszenia, aby sprawdzić czy np. nie wyblakły kolory.

Zobacz także:SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11 miesięcy temu
Ja tam lubię profesjonalne rozwiązania i zawsze porady czytam na barnzaczystosci.pl tam dowiesz się od profesjonalistów jak to wygląda
/11 miesięcy temu
Potwierdzam, ta firma jest bardzo solidna i niedroga. Jeżeli mamy w domu alergika, to bez czyszczenia parowego ani rusz. Ale tego nie trzeba tłumaczyć, bo każda mama alergika ma świadomość jak ważne jest idealnie czyste mieszkanie.
/rok temu
Najlepsza metoda eliminacji alergenów, kurzu i roztoczy. Niestety, te wszystkie domowe myjki średnio albo wcale sobie nie radzą. Jak zachodzi potrzeba wyprania np. sofy czy tapicerki samochodowej, to zamawiam profesjonalną ekipę sprzątającą (polecam Roco-Clean z Wawy) i ona sobie z tym świetnie radzi.