Słowo „niemożliwe" nie występuje w jej słowniku. Tak samo jak pojęcie męskiego zawodu

Pani Dorota codziennie radzi sobie z niestandardowymi sytuacjami, stresem i emocjami. W swojej pracy jest nieoceniona, a pasażerowie, którzy mieli okazję ją poznać, nie mogą wyjść z podziwu!
Pani Dorota Kornaszewska z branżą lotniczą związana od prawie 20 lat, z LOTem od 5. W LOT zaczynała jako Specjalista d.s Standardów i Procedur w Biurze Obsługi Naziemnej. Jednak szybko zatęskniła za kontaktem z pasażerami, pracą operacyjną i widokiem samolotów więc wróciła do pracy na lotnisku

Sprawdź, jak pokonać lęk wysokości

Dorota Kornaszewska pracuje teraz na stanowisku kierownika zmiany HUB-u. Jej praca polega na nadzorowaniu operacji naziemnych wykonywanych przez personel lotniskowy LSAS, w tym odprawy pasażerskiej, płynnego boardingu (wejścia na pokład), sprawnego transferu pasażerów przesiadających się na dalsze połączenia w Warszawie.

Sprawdź co zrobić, gdy odwołają twój lot

Pani Dorota jest w ciągłym kontakcie z Centrum Operacyjnym, z którym wspólnie dba o to, by podróż była jak najbardziej komfortowa i bez zakłóceń. Do jej obowiązków i zadań należy również podejmowanie decyzji i działań w przypadku nieregularności, np. przy opóźnionym lub odwołanym rejsie. Koncentruje się wtedy na niesieniu pomocy pasażerom, począwszy od zmiany rezerwacji, przez zapewnienie posiłków, a jeśli sytuacja tego wymaga, również noclegów. Często ma kontakt z trudnym sytuacjami – z pasażerem agresywnym, pod wpływem alkoholu, lub z ponadwymiarowym bagażem, podróżującym ze zwierzęciem z nieprzepisową klatką, bez właściwego dokumentu podróży, czy po prostu spóźnionego na rejs. Tego typu sytuacje i ich różnorodność powodują, że pani Dorota czuje satysfakcję z wykonywanej pracy.

Na lotnisku zdarza się wiele sytuacji stresogennych. Często samolot jest opóźniony z przyczyn technicznych, a podróżujący czekają i denerwują się. Muszę się wtedy nimi zająć i uspokoić, bo przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze. 
Zdarza się też mnóstwo sytuacji nietypowych. Niedawno pasażer chciał przewieźć psa w klatce dla ptaków. Inna pani zapomniała paszportu na godzinę przed odlotem. Szybko pojechała do domu. Gdy wróciła na lotnisko była cała roztrzęsiona. Jej mąż był już na pokładzie, a rękaw samolotu był już zaciągnięty.  Robiłam wszystko, co w mojej mocy, by udało się jej wsiąść do samolotu. No i się udało. Pani wraz z mężem cała i zdrowa doleciała do USA na czas. 
- Dorota Kornaszewska

Jeśli chcesz poznać dalsze perypetie zawodowe pani Doroty, to koniecznie oglądaj program "Operacja LOT" na Discovery Channel. Emisja programu w każdą środę o 22.00!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Serdecznie polecam trenera Mgr Igora Mieńkowskiego Wejdź na stronę IGORTRENERONLINE.PL Osiągnij szczupłe lub muskularne ciało szybciej niż kiedykolwiek! Prosty trening, tania dieta, indywidualnie dobrana suplementacja! Wejdź teraz na igortreneronline.pl i wygraj nawet 10 tysięcy złoty! Sama skorzystałam i serdecznie polecam :D