Wyspy Kanaryjskie last minute? Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Którą z wysp wybrać na wczasy?


Teneryfa 

Największa wyspa archipelagu. Łańcuch górski z najwyższym szczytem Kanarów i Hiszpanii Pico de Teide (3718 m n.p.m.) dzieli ją na dwie strefy klimatyczne: cieplejszą na południu (mniej roślinności, więcej dni słonecznych, piaszczyste plaże) i chłodniejszą na północy (tropikalna roślinność, więcej opadów, skaliste wybrzeże, plaże z szarym i czarnym piaskiem).

Są tu wulkaniczne plaże i lasy sosnowe na północy, masyw wulkaniczny w centralnej części oraz tętniące życiem kurorty z długimi plażami na południu.

Atrakcje turystyczne

  • Park Narodowy Teide. Największy na Wyspach Kanaryjskich. Obejmuje niesamowite formacje geologiczne, liczne kratery i stożki wulkaniczne. Tutaj też znajduje się też najwyższy hiszpański szczyt – Pico del Teide (3718 m n.p.m.), na który można wjechać kolejką linową na wysokość 3555 m. Wejście na wierzchołek wymaga darmowego zezwolenia (można go załatwić online). Ze szczytu rozciąga się widok na cały archipelag.
  • Góry Anaga. Trasa, która przez nie prowadzi, ma niemal 12 km. Nie jest zbyt wymagająca i gwarantuje jedne z najpiękniejszych widoków na całej Teneryfie. Szlak rozpoczyna się i kończy w małej wiosce Chamorga. 
  • Osada Masca. Nazywana jest Macchu Pichu Teneryfy. Ukryta pośród górskich szczytów, zachwyca krajobrazem, spokojem i domkami na zboczach stromego wąwozu.
  • Klify Los Gigantes.To potężne, 800-metrowe skalne ściany wynurzające się z wody na zachodnim wybrzeżu Teneryfy. Najlepiej podziwiać je z morza z łódki. Wzdłuż wybrzeża biegnie promenada z sklepikami, barami i restauracjami.
  • Siam Park. Największy park wodny w Europie.
  • Loro Parque to połączenie ogrodu botanicznego z zoo. Wrażenie robi delfinarium, pingwinarium i papugi oraz 18-metrowy tunel z rekinami. 
  • Lago Martianez. Kompleks basenów nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego zaprojektowany przez słynnego hiszpańskiego artystę Césara Manrique’a.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)