Wyspy Kanaryjskie last minute? Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Którą z wysp wybrać na wczasy?


Lanzarote

Wyspa została w większości utworzona przez lawę wulkaniczną, nic dziwnego, że znajduje się tutaj ponad 100 wulkanów, z których część nadal jest czynna.  Na Lanzarote popularne są piesze wycieczki po stożkach wulkanicznych, degustacje lokalnego wina, nurkowanie, kitesurfing.

Atrakcje turystyczne

  • Las Montañas del Fuego (Góry Ognia). Tak bywa też nazywany park Timanfaya, który stworzyła natura. Czarna ziemia, ogromne kratery i ciągle drzemiąca pod stopami lawina, to efekt erupcji, które miały tu miejsce mniej więcej 300 lat temu.
  • El Charco Verde. Jedna z ciekawszych lagun na Lanzarote. Utworzone w wulkanicznym kraterze jeziorko ma jaskrawozieloną barwę.Ten nietypowy kolor zawdzięcza algom, które znajdują się na dnie laguny.
  • Ogród kaktusów z restauracją, w menu której znajdują się oczywiście dania z kaktusów.
  • Los Hervideros, czyli wrzące wybrzeże. Strome urwisko, gdzie gorąca lawa po zetknięciu z wodą stworzyła podziemne tunele i fantastyczne formacje skalne, wśród których rozbijają się morskie fale. 
  • Muzeum Piratów w zamku św. Barbary (Castillo de Santa Bárbara) w Teguise w centralnej części wyspy.
  • Podwodne Muzeum Atlantyku. Zwiedza się je nurkując (potrzebne płetwy i kostium płetwonurka lub maska i rurka do snorkelingu). Na morskim dnie znajdują się niezwykłe rzeźby, stworzone tak, że stanowią część otaczającej je natury. 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)