Dzieci w wodzie fot. Fotolia.pl

Skąd wziąć pieniądze na wakacje - porady eksperta

Ekspert w dziedzinie prawa i finansów radzi jak zdobyć pieniądze wakacje
Karolina Kalinowska / 11.07.2014 13:19
Dzieci w wodzie fot. Fotolia.pl

Wiele osób zastanawia się skąd wziąć pieniądze na wakacje. Przeczytajcie jakie rady ma dla was ekspert w dziedzinie prawa i finansów!
"Zbliżają się wakacje i zastanawiam się skąd wziąć na nie pieniądze. Martwię się, że mój syn spędzi je w domu, bo nie stać mnie na opłacenie mu obozu. Gdzie mogłabym ubiegać się o jakąś pomoc, by wysłać dziecko na kolonie?"
Przede wszystkim zorientuj się, czy w twojej firmie działa zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Powinien go stworzyć każdy pracodawca zatrudniający ponad 20 osób. Jeśli tak, zapytaj o możliwość dofinansowania wakacji dla syna.

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od dochodu rodziny. Szczegółowe informacje na ten temat zawiera regulamin funduszu. Tanie obozy dla dzieci organizuje co roku m.in. Caritas. Adres lokalnego oddziału tej organizacji uzyskasz w swojej diecezji.

Musisz się jednak liczyć z tym, że możesz zostać poproszona o udokumentowanie swoich dochodów. Proponujemy też zadzwonić do kuratorium oświaty i zapytać, czy dysponuje adresami fundacji, które dofinansowują kolonie i obozy dla dzieci.

Na podstawie artykułu Alicji Hass z Przyjaciółki

Więcej porad dotyczących wakacji: