Co kobieta powinna mieć w samochodzie? fot. FREE

Rzeczy przydatne w samochodzie - drobiazgi, które powinna mieć kobieta

Dzięki nim będziesz przygotowana na każdą ewentualność!
Karolina Kalinowska / 16.02.2016 14:38
Co kobieta powinna mieć w samochodzie? fot. FREE

Nie ma znaczenia, czy wybieramy się samochodem w długą podróż, czy tylko do pracy, warto mieć ze sobą zestaw odpowiednio dobranych przedmiotów. Mimo swoich małych rozmiarów potrafią przyczynić się do zwiększenia komfortu jazdy, a także uratować z opresji. Zatem, co warto mieć przy sobie, aby czuć się komfortowo, ale jednocześnie nie zagracić samochodu?

Obowiązkowo miej w samochodzie!

Bez wątpienia należy zacząć od przedmiotów, których posiadanie jest wymagane przez prawo - gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. Nie trzeba tłumaczyć, że posiadanie tych rzeczy to absolutne minimum dla zapewnienia bezpieczeństwa. Przy wyborze trójkąta warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiedni znak homologacji. Takie produkty mają dużą powierzchnię odblaskową, co znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo. Musimy również dbać o odpowiedni stan gaśnicy. 

Zgodnie z prawem gaśnica powinna być utrzymana w należytym stanie, tak aby działała sprawnie i skutecznie. Co więcej, powinna być ona umieszczona w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia.

– tłumaczy inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

W wielu krajach europejskich do obowiązkowego wyposażenia należy również kamizelka odblaskowa. Co ciekawe, do wymaganych przedmiotów nie należy również apteczka – jest to jedynie zalecany element.

Przyda się w razie awarii

Warto zawsze trzymać w aucie elementy, które przydadzą się w nagłej sytuacji. Do takich przedmiotów możemy zaliczyć np. zestaw kluczy, linkę holowniczą, scyzoryk i prostownik. Należy dostosować zestaw do modelu samochodu.

Nowe modele samochodów w wielu przypadkach jest w stanie naprawić jedynie specjalista. Dlatego, jeśli nie jesteśmy przekonani, czy potrafimy naprawić usterkę, lepiej wezwać pomoc.

– mówi Paweł Machniewski, doradca z serwisu Auto Expres.

Przydatne może okazać się również posiadanie zapasowych elementów auta - koło zapasowe czy żarówki to minimum.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną naprawę usterki, warto mieć ze sobą akcesoria, które ułatwią nam pracę. Powinniśmy więc zapakować do samochodu rękawice robocze, koc do podłożenia, a także latarkę.

Na (nie)pogodę

Brak odpowiednich akcesoriów może nam znacznie utrudnić podróż. Dlatego też warto wyposażyć się w takie przedmioty, jak skrobaczka do szyb czy folia do przykrycia przedniej szyby. Przydadzą się także dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, które pomocne będą przez cały rok – również zimą możemy się spotkać z rażącym słońcem, które dodatkowo odbijane jest przez śnieg.

Prosto do celu!

Przy każdej podróży warto mieć ze sobą przedmioty, które ułatwią nam orientację w terenie. W dzisiejszych czasach korzystamy głównie z nawigacji, która prowadzi nas do celu. Można posługiwać się nimi w telefonie lub na specjalnie przygotowanych do tego urządzeniach. Używając tego typu pomocy należy pamiętać o akcesoriach, które pozwolą na zasilenie ich energią w przypadku rozładowania. Przydatna jest ładowarka samochodowa i pojemny power bank, który pozwoli na zasilenie sprzętu nawet w przypadku rozładowanych akumulatorów.

Na podstawie informacji prasowej GP Battery

Więcej podróżniczych inspiracji: