Besenova w Liptowie fot. Materiały prasowe

Park wodny na Liptowie - pomysł na citybreak

Wszyscy, zarówno osoby pływające, jak i ci, którzy nie pływają, znajdą coś dla siebie w całorocznym parku wodnym na Liptowie, który wykorzystuje gorące źródła termalne. Korzystne działanie tutejszej wody jest widoczne niemal natychmiast.
/ 28.06.2017 14:50
Besenova w Liptowie fot. Materiały prasowe

Lecznicza woda termalna ma dobroczynny wpływ na układ ruchowy i oddechowy, działa kosmetycznie, a dzięki zawartości litu pozytywnie wpływa na psychikę. Woda obfituje w wapń, magnez, sód, potas, żelazo, mangan, duże ilości siarczanów, wodorowęglany, wolny dwutlenek węgla i inne minerały. Woda termalna o brązowym zabarwieniu jest tylko częścią oferty parku wodnego Bešeňová.

Noc pod namiotem w środku zimy w górach? Te atrakcje są nie tylko dla miłośników mocnych wrażeń. Jak wygląda kemping w lutym

Jest też tor spływowy o długości 220 m i szerokości 3 m porywa i unosi ponton na swoich falach. Na unikalną Bańkę trzeba się wdrapać samemu, pokonując różne wodne pułapki. Doskonałą okazją do profesjonalnego nurkowania jest basen do nurkowania w kompleksie parku wodnego, który na dodatek znajduje się we wraku statku pirackiego. W ten sposób nurkowanie rekreacyjne staje się sportem nie tylko dla wybranych i odważnych.
Dużą niespodzianką w strefie zabawy jest całoroczna 30-metrowa wieża z sześcioma zjeżdżalniami o łącznej długości ponad 1 km.
Na uwagę zasługuje także basen ze sztucznymi falami i łagodnym zejściem.

Bešeňova - nowości na lato 2017

Saunowanie w Bešeňovej. Przyjemnym urozmaiceniem pobytu w saunie są codzienne ceremonie w wykonaniu wytrawnego mistrza saunowego, który wprawia w ruch gorące powietrze i rozpuszcza lód z nutami zapachowymi. W krytym kompleksie parku wodnego pojawiła się przestronna strefa relaksu Atrium z żywą zielenią, której wystrój przywodzi na myśl liptowskie krajobrazy. Goście nowo otwartego baru wodnego COSMOPOLITAN mogą liczyć na orzeźwienie w wodzie termalnej i pyszne drinki, a jednocześnie korzystać z relaksu w basenie, który zapewniają dysze masujące na różne partie ciała, a także – między innymi – leżanki masujące. Cały park wodny zmienia swój wizerunek i nazwę.

5 gadżetów, które powinnaś zabrać ze sobą na wakacje!

W nowej Bešeňovej – termalnym sercu Liptowa powstaje luksusowy wellness hotel Galeria Thermal **** z widokiem na park wodny. Niektóre spośród 45 pokoi będą miały bezpośredni dostęp do basenów termalnych. Usługi kompleksu hotelowego dopełnia lobby bar. Historia parku wodnego w Bešeňovej sięga 1987 roku, kiedy powstał pierwszy z trzech odwiertów. Z otworów na głębokości 2 km wypływa woda geotermalna o temperaturze 60,5-63,5 °C. Pierwsze baseny ówczesnego kąpieliska termalnego zostały oddane do użytku w 1993 roku, a trzy lata później zbudowano szklarnie do uprawy pomidorów z wykorzystaniem energii geotermalnej do ogrzewania. Od lata 2006 roku, czyli od otwarcia nowego wyremontowanego kompleksu, aquapark rozrósł się o kolejne baseny kryte i zewnętrzne. Park wodny leży w regionie Liptów, w miejscowości uzdrowiskowej Bešeňová, 9 km od Ružomberka. Jego dużą zaletą jest bezproblemowy dojazd ze wszystkich głównych dróg (500 m od autostrady D1). Park wodny oferuje całoroczny rodzinny wypoczynek i zabawę w pięknym otoczeniu Gór Choczańskich, ze wspaniałymi widokami na Tatry Niskie, Tatry Zachodnie i Wielką Fatrę.

Wszystkie atrakcje na Liptovie

• termalny basen pływacki, basen rekreacyjny z trzema torami pływackimi i sztucznymi falami
• basen termalny z barem wodnym Cosmopolitan – basen relaksacyjny z podwodnymi dyszami masującymi
• 6 basenów zewnętrznych z wodą termalną – otwarte całorocznie, temperatura wody od 27 do 40 °C, odpowiednie dla osób w każdym wieku
• 5 basenów ze stali nierdzewnej z czystą podgrzewaną wodą (duży basen relaksacyjny, basen pływacki 25 m, basen dla dzieci, basen dojazdowy i dzika rzeka) – temperatura wody od 26 do 38 °C, odpowiednie dla osób w każdym wieku – kompleks letni
• 8 zewnętrznych zjeżdżalni i ślizgawek (2 baseny dojazdowe, 5 zjeżdżalni i ślizgawka 3-torowa) – letnie atrakcje
• 3 baseny kryte ze stali nierdzewnej z krystalicznie czystą wodą (duży basen pływacki, basen relaksacyjny i Fontanna – podwodne ławki do siedzenia i schody z dyszami masującymi i pęcherzykami powietrza, biczami wodnymi i innymi atrakcjami wodnymi w basenach) – otwarte całorocznie, temperatura wody od 27 do 38 °C, odpowiednie dla osób w każdym wieku
• basen kryty ze stali nierdzewnej – otwarty przez cały rok, z łagodnym zejściem (kolorowe zmienne oświetlenie dna z kryształkami Swarovskiego nadają mu wyjątkowy klimat)
• wieża ze zjeżdżalniami o wysokości 30 m, 6 zjeżdżalni o łącznej długości ponad 1 km
• basen dla dzieci z atrakcjami
• Letnie atrakcje: Spływ, Bańka, Nurkowanie
• świat saun, masaże i zabiegi; absolutnie wyjątkową atrakcją jest podgrzewane krzesło z 24-karatowego złota
• włoska restauracja Giovanni, nowe Bistro z tarasem
• strefa relaksu Atrium
• Hotel Galeria Thermal ****