Jak zrobić idelne zdjęcie fot. Fotolia.pl

Jak zrobić zdjęcia z wakacji - praktyczne porady

Poznaj kilka praktycznych trików, a z urlopu przywieziesz same dobre zdjęcia!
Karolina Kalinowska / 15.07.2015 15:09
Jak zrobić idelne zdjęcie fot. Fotolia.pl

Zdjęcia są cudowną pamiątką, która będzie towarzyszyła nam przez wiele lat. Nawet po bardzo długim czasie potrafią wywołać na naszych twarzach uśmiech, wzruszenie, a nawet łzy. Dlatego tak ważne jest żeby robić je dobrze!

Jak robić dobre zdjęcia?

  • Dobrze kadruj - obiekt fotografowany wcale nie musi znajdować się pośrodku zdjęcia. Mocne strony fotografii to także jej skrajne krawędzie.
  • Zwracaj uwagę na tło - często stanowi główną część zdjęcia. Sprawdź, czy np. znajdująca się na nim latarnia morska nie „wyrasta” komuś z głowy.
  • Obserwuj światło - najlepszą porą na robienie zdjęć na powietrzu jest późne popołudnie. Wcześniej światło może być zbyt jasne i zbyt intensywne, co grozi pojawieniem się na zdjęciu nieładnych cieni. Fotografując, staraj się ustawiać tak, by słońce mieć za plecami. Jeśli to niemożliwe, warto użyć lampy błyskowej.
  • Z dobrej wysokości - czyli na równi z osobą lub obiektem, które fotografujesz. Jeśli zrobisz zdjęcie z góry, optycznie ją zmniejszysz, jeśli z dołu sprawisz, że będzie wyglądała na większą.
Na podstawie tekstu z miesięcznika Uroda

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż