hotel

Jak wybrać dobry hotel

Nie lubisz tego uczucia, kiedy przybywasz przed upragniony hotel, a tam czeka cię wielkie rozczarowanie? Pomożemy ci tego uniknąć!
/ 03.07.2009 09:40
hotel
Zanim wybierzesz hotel koniecznie:

SPRECYZUJ SWOJE WYMAGANIA. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem, to nie potrzebujesz wysokiego standardu (większość czasu będziesz spędzać poza hotelem). Jeżeli nastawiasz się na plażowanie oraz kąpiele w basenie, wybieraj hotele, które gwarantują komfortowe warunki.

UWAŻAJ NA "GWIAZDKI". Trzy gwiazdki we Francji to nie to samo, co trzy gwiazdki w Egip-cie. W krajach takich jak Egipt, Turcja czy Tunezja standardy hotelowe są z reguły niższe niż w Polsce czy Europie Zachodniej. Tam lepiej wybrać hotel minimum czterogwiazdkowy.

POMYŚL O OPCJI ALL INCLUSIVE. Często jest ona bardziej opłacalna niż udogodnienia płatne dodatkowo. Często opcja ta zapewnia darmowy dostęp do wielu atrakcji, np. sportowo-roz-rywkowych. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, co jest w nią wliczone.

SPRAWDŹ HOTEL. Pomogą ci w tym opinie osób, które już go odwiedziły. Na forach internetowych znajdziesz nie tylko wypowiedzi, ale też zdjęcia czy filmiki.

Ekstra rada: Wybierając hotel, weź pod uwagę jego położenie – odległość od plaży, sklepów, restauracji. Sprawdź, czy „blisko” nie oznacza np. 5 km!