Jak przetrwać długi lot samolotem fot. Fotolia.pl

Jak przetrwać długi lot - sprawdzone rady

Już niedługo najdłuższy lot na świecie będzie trwał ponad 17 godzin
Karolina Kalinowska / 16.09.2015 14:51
Jak przetrwać długi lot samolotem fot. Fotolia.pl

W ostatnim czasie linie lotnicze Emirates ogłosiły, że uruchamiają połączenie między Dubajem, a Panamą. Tym samym przewoźnik ustalił nowy punk odniesienia dla swojej konkurencji, ponieważ będzie to najdłuższy bezpośredni lot na świecie - ma trwać 17 godzin i 35 minut. Zainspirowani tymi doniesieniami postanowiliśmy zastanowić się jak przetrwać tak długi lot samolotem.

Jak przetrwać długi lot samolotem?

Niektóre loty bezpośrednie trwają niemal całą dobę i mogą być bardzo męczące. Aby przetrwać taki lot, warto dobrze zaplanować swoją podróż.
  • Zwróć uwagę na godzinę odlotu - jeżeli nie lubisz spać w samolocie, zdecyduj się na przelot w ciągu dnia. Dzięki temu zaraz po wylądowaniu udasz się prosto na zasłużony odpoczynek.
  • Zarezerwuj miejsce w samolocie z wyprzedzeniem - nie zwlekaj z odprawą i wybierz od razu preferowane miejsce do siedzenia. W większości przypadków odprawy online można dokonać już na 24 godziny przed wylotem. Aby mieć z czego wybierać, ustaw sobie przypomnienie w telefonie i zarezerwuj miejsce zanim zrobią to inni pasażerowie.
  • Spakuj przydatne rzeczy - zastanów się, jaki strój będzie najbardziej odpowiedni. Polecamy lekki, wielowarstwowy ubiór, który można dopasować do temperatury w pomieszczeniu. Zabierz ze sobą wszystkie rzeczy, które zapewnią niezbędny komfort - słuchawki, zatyczki do uszu, opaskę na oczy, czy dmuchaną poduszkę. Dobrze jest mieć również pod ręką szczoteczkę do zębów, grzebień i dezodorant, by w razie potrzeby odświeżyć się przed lądowaniem.
  • Zagospodaruj sobie czas - jak najlepiej spędzić czas na pokładzie? Jeśli wybór filmów w samolocie z reguły nie trafia w twój gust, zabierz ze sobą ulubioną muzykę, książkę lub własny zestaw filmów i seriali. Dzięki temu nawet najdłuższy lot minie w mgnieniu oka.
Na podstawie informacji prasowej KAYAK.pl

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż