Wakacje za granicą to rozwiązanie dla zmęczonych tradycyjnymi świętami i stresem przygotowań /fot. Fotolia fot. Fotolia

Dokąd wyjechać na święta?

Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie to nie dla każdego święta idealne. Niektórzy pragną oderwać się od świątecznych przygotowań i spędzić ten czas daleko, daleko od zgiełku świątecznej gorączki i rodzinnych spotkań. Powodów może być wiele, ale gdzie się udać na święta?
/ 28.09.2017 18:59
Wakacje za granicą to rozwiązanie dla zmęczonych tradycyjnymi świętami i stresem przygotowań /fot. Fotolia fot. Fotolia

Nad morze

Oferty wyjazdowe w okresie świątecznym dla rodzin z dziećmi pełna jest atrakcji dla najmłodszych. Między innymi: dekorowanie bombek i pierników, warsztaty artystyczne, konkursy, zawody sportowe oraz zabawy z animatorami. Do tego kolacja wigilijna w formie bufetu, napoje i słodkości. W niektórych obiektach można także korzystać z lodowiska, sali zabaw, bilardu, fitness, basenu czy Spa. Im lepsze warunki tym cena oczywiście wyższa. Jednakże na brak zajęć nie można narzekać, nie trzeba nic przygotowywać – inni robią to za nas.

Chcąc wyjechać tylko we dwoje również możemy skorzystać z wachlarza możliwości. Wybierając hotel czy ośrodek wypoczynkowy, możemy zdecydować się na ten, który oferuje: zabiegi Spa, basen, jacuzzi, siłownie, salę fitness i bogate menu wigilijne. Ci, którzy nie pragną takiej formy wypoczynku, mogą zdecydować się na spokojny ośrodek, czy pensjonat i po prostu spacerować po niezatłoczonych plażach, molach i uliczkach. Spokój i cisza pozwalają odreagować codzienny zgiełk wielkiego miasta, zapomnieć o stresie i problemach.

Polecamy: Cały świat śpiewa „Cichą Noc”

W góry

Klimat gór może nieco bardziej, aniżeli morze, kojarzyć się ze świętami Bożego Narodzenia. Tutaj możemy zobaczyć szczyty pokryte białym puchem, pozwiedzać ruiny zamków – górski klimat zimą sprawia, że te miejsca nabierają specyficznego klimatu. Ponadto, mamy możliwość skorzystania z wyciągów narciarskich i aktywnego spędzenia czasu na stoku.

Za granicę

Dla tych, którzy pragną prawdziwej ucieczki od tradycyjnych świąt Bożego Narodzenia, wyjazd za granicę może być prawdziwą odskocznią. Ciepłe kraje, żar lejący się z nieba, plaże o niemalże białym piasku to sceneria iście nie świąteczna. Taka odmiana może być zbawieniem dla tych, którzy odczuwają zmęczenie świątecznym stresem, szukaniem prezentów, przygotowywaniem wielu potraw i kolorowymi światełkami, które iskrzą się już od połowy listopada.

Zobacz też: Świąteczna gorączka – jak jej uniknąć?

Wyjazd za granicę daje możliwość spojrzenia na święta Bożego Narodzenia innym okiem. Docenienia rodzinnej atmosfery, zatęsknienia za nią bądź wręcz przeciwnie, poznania nieznanego i stwierdzenia „Tak, to mi odpowiada”. Każdy, kto w duchu myśli „Nienawidzę świąt”, powinien mieć taką możliwość, ale wówczas należy wyjechać bardzo daleko i tam gdzie jest naprawdę ciepło.