Rzeczy, ktore warto zabrać w podróż fot. Fotolia.pl

Co zabrać ze sobą do samolotu - sprawdzone rady

Wystarczy kilka drobiazgów, aby długi lot był miły
Karolina Kalinowska / 03.06.2015 14:06
Rzeczy, ktore warto zabrać w podróż fot. Fotolia.pl

Podróżuj jak prawdziwa gwiazda! Wystarczy jedynie kilka drobiazgów, aby każdy wyjazd był przyjemnością. Zobacz, jakie rzeczy powinnaś mieć przy sobie, w czasie podroży samolotem.

Jakie rzeczy zabrać ze sobą do samolotu?

1. Zabierz ze sobą chustę lub szal - jest to szczególnie przydatny element ubioru podczas podróży pomiędzy różnymi strefami klimatycznymi.

2. Zawsze miej przy sobie długopis - może ci się przydać do wypełniania dokumentów na lotnisku.

3. Zostaw trochę miejsca na górze bagażu podręcznego i spakuj tam podręczne kosmetyki – to zapobiegnie wyciekaniu płynów, kiedy samolot będzie poddawany wysokiemu ciśnieniu. Ponadto upewnij się, że pojemność żadna z buteleczek nie przekracza 100 ml.

Ważne jest także, aby łączna pojemność wszystkich z nich nie przekroczyła 1 litra oraz aby zmieściły się one w plastikowym opakowaniu nie większym niż 20x20cm.

4. Zabierz ze sobą swoją ulubioną herbatę lub ukochaną kawę – to pomoże spełnić ci poranne kaprysy.

5. Pamiętaj o wilgotnych chusteczkach higienicznych – są idealne, w czasie długich podroży i upalnych dni.

6. Jeżeli wybierasz się na wakacje strój kąpielowy spakuj do bagażu podręcznego - dzięki temu razu po przybyciu na miejsce będziesz mogła założyć i wskoczyć do morza lub basenu.

7. Wybieraj linie lotnicze, które pozwalają pasażerom zabrać dużą ilość bagażu rejestrowanego. Zwróć uwagę również, czy na pokład poza bagażem podręcznym możesz zabrać torbę na laptopa. Wyobraź sobie, jak wiele ubrań i dodatkowych gadżetów będziesz mogła ze sobą zabrać!

8. Przed wyjściem z domu upewnij się, że zabrałaś wszystkie potrzebne dokumenty - paszport, dowód osobisty, prawo jazdy itp.

Na podstawie materiałów prasowych

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż