Teatr w basenie

Teatr w basenie? Prawie. W ramach projektu Angielska Scena Teatr Provisorium wystawi "Ferdydurke" w nietypowej przestrzeni.
/ 13.07.2007 10:27
Teatr w basenie? Prawie. W ramach projektu Angielska Scena Teatr Provisorium wystawi "Ferdydurke" w nietypowej przestrzeni.

Jak twierdzą jego twórcy, spektakl zachowuje gombrowiczowską dyscyplinę konstrukcji, rozpisując ją na teatralne rytmy i znaki. Ścieśnienie przestrzeni, kumulacja czasu (przedstawienie trwa godzinę i dwadzieścia minut), precyzja ruchowa i rytmiczna doprowadzona do perfekcji w scenie pojedynku - wszystko to buduje najwyższe emocje.

Po "Ferdurke" w wykonaniu Teatru Provisorium możemy spodziewać się "aktorstwa biologicznego" - aktorzy używają ekstremalnych środków fizycznych. Jak zapewniają, oryginalność ich interpretacji polega m.in. na przełożeniu głównego tematu Gombrowicza - formy - na inscenizacyjną ciasnotę (maleńka ławeczka, na której aktorzy walczą o miejsce) i zamknięcie całości w sześcianie.

"Ferdydurke" według Gombrowicza w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza można będzie zobaczyć na deskach warszawskiego Centrum Artystycznego Montownia 31 lipca i 1 sierpnia. Spektakl zostanie wystawiony w ramach projektu Angielska Scena.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)