Teatr fot. Fotolia

Teatr na leżakach

Kino letnie już polubiliśmy. Teraz czas na letni... teatr!
Milena Oszczepalińska / 08.08.2014 13:22
Teatr fot. Fotolia

Kino letnie znamy już dobrze. Pomysł się przyjął i pojawia coraz więcej miejsc, gdzie można z niego skorzystać. Na razie oczywiście w większych polskich miastach, ale pewnie z czasem kino letnie zagości także w małych miejscowościach.

Pora na teatr!

Lubimy, kiedy coś się dzieje i mamy gdzie spędzić ciepłe letnie wieczory. Stolica oferuje coraz więcej atrakcji. Od jakiegoś czasu Teatr Pijana Sypialnia zaprasza na spektakle na powietrzu. Wystarczy wziąć kocyk, kogoś do towarzystwa i można cieszyć się w pełni letnimi nocami w sympatycznej aurze. 
Teatr Pijana Sypialnia chce "być blisko ludzi". Pomysł na teatr na leżakach jest zatem idealnie trafiony. Kiedy temperatury sięgają 30 stopni, nie mamy ochoty zamykać się w salach kinowych czy teatralnych. Teraz mamy jednak możliwość z teatru i w taką pogodę z przyjemnością korzystać. 

Kim są aktorzy?

W skład członków teatru wchodzą młodzi aktorzy, absolwenci studium aktorskiego. Teatr ma także własną orkiestrę. Z założenia Teatr Pijana Sypialnia wyróżnia się na tle klasycznych teatrów - przedstawienia organizowane są w przestrzeni publicznej, na ulicach, w kawiarniach. Widzowie mogą zatem zaznać trochę kultury w warunkach niezwykle komfortowych, siedząc na trawie, kocu czy leżaku. Nie muszą także kupować drogich biletów - wstęp na spektakle jest bezpłatny.
Akcja "Teatr na leżakach" odbywa się w Warszawie nad Wisłą w Pomoście 511.

Zobacz też: