sztuka Gąska fot. serwis prasowy

Sztuka Gąska

Komedia, opowiada życiu w prowincjonalnym teatrze, o artystach walczących o karierę ale przede wszystkim o własne szczęście.
/ 06.07.2012 13:58
sztuka Gąska fot. serwis prasowy
Trzy kobiety, dwóch mężczyzn. Tak bywa. W życiu, ale także w komediach, dramatach, farsach. Tym razem jesteśmy właśnie w samym środku aktorskiej prywatności. Dwie dojrzałe, pełne temperamentu aktorzyce, z całym bagażem zawiedzionych marzeń o wielkich karierach i wielkich uczuciach, a naprzeciw nich ona - młodziutka aktorka. Ot, Gąska, która wywoła w tym prowincjonalnym teatrze burzę z piorunami. To wszystko jest bardzo śmieszne, jednak nie tak, jak mogłoby się wydawać. tylko. Bo to co w ludziach śmieszne bywa też maską smutku albo niedoli. Błyskotliwie napisany tekst mówi o poważnych sprawach z przymrużeniem oka, zaś finał zaskakuje wszystkich, nawet same bohaterki.

Nikołaj Kolada (ur.1957) jest dziś jednym z najwybitniejszych dramatopisarzy i najczęściej - obok Czechowa - wystawianym rosyjskim autorem na świecie. Jego sztuki podbiły świat, grane są w Europie, w USA, Australii, Argentynie, Urugwaju, nawet w Egipcie. W Polsce najczęściej grywanymi utworami Kolady były jak dotąd "Marylin Mongoł", "Martwa królewna" i właśnie "Gąska", która teraz pojawia się po raz pierwszy na stołecznej scenie i to w gwiazdorskiej obsadzie!

Występują:
Katarzyna Figura
Anna Gornostaj
Maria Dejmek/ Anna Kózka
Tomasz Dedek
Cezary Morawski

Tekst: Nikołaj Kolada
Tłumaczenie: Jerzy Czech
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Dorota Banasik

Czas trwania: 120 min.
Bilety: 49 zł., 69 zł., 79 zł.