"Ożenek" już na deskach teatru!

„Ożenek” to historia trudnego wyboru: tak zwanej „panny na wydaniu”. Komedię można już oglądać na deskach Teatru Studio.
"Ożenek" już na deskach teatru! fot. Serwis prasowy

Idąc do teatru lubimy oglądać miłosne perypetie i to właśnie te sztuki z fabułą opartą na miłości przyciągają z reguły największe tłumy. Na deskach Teatru Studio można już obejrzeć sztukę "Ożenek". Główna bohaterka musi dokonać wyboru, któremu z amantów oddać swoje serce, a główny bohater musi zawalczyć z dylematem wyższości stanu kawalerskiego nad małżeństwem.


„Ożenek” to historia trudnego wyboru: tak zwanej „panny na wydaniu” - któremu z czterech kandydatów oddać serce z posagiem? - i tak zwanego „starego kawalera” - czy warto rezygnować ze świętego spokoju dla małżeńskiego pożycia? Autor sztuki, Gogol, to nie tylko wnikliwy obserwator ludzkich postaw i zachowań. Jako jeden z pierwszych dostrzegł i wyraził w swoich dramatach absurd ludzkiej egzystencji – jej mozół i jałowość. Ale nie tylko. Być może „Ożenek” to sztuka, z ducha prawosławnej Cerkwi, mistyczna... Co ciekawe, "Ożenek" to pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, w której pierwszoplanowym bohaterem jest nie tak zwana elita, ale zwykłe kupiectwo, oddające się miłostkom i flirtom z wyrafinowaniem godnym „wyższych sfer”. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)