Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa fot. Kinga Karpati

Legendarny rock musical w Teatrze Rampa!

Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie. W roli Jezusa i Marii Magdaleny można tu podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i przepiękna choreografia z pewnością zachwycą niejedną z nas.
Agata Bernaciak / 03.04.2019 14:58
Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa fot. Kinga Karpati

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym tylko przed Wielkanocą.

Obsada sztuki „Jesus Christ Superstar”

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury.

Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny na zmianę z Natalią Piotrowską kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku.

Obok nich równie ważne rolę grać będą Sebastian Machalski i Jerzy Gmurzyński – jako skonfliktowany ze sobą i z otoczeniem Judasz oraz Maciej Nerkowski i Andrzej Danieluk jako rozdarty między sumieniem a urzędem Piłat. Tym i wielu innym artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który również jest kierownikiem muzycznym tej inscenizacji.

fot. Kinga Karpati

Oprawa muzyczna

Wszystkie  utwory śpiewane będą w genialnych przekładach Wojciecha Młynarskiego przez znakomitych aktorów musicalowych młodego pokolenia, wyłuskanych drogą wielu castingów.

fot. Kinga Karpati

 

Idealnie zgrana z mistrzowską ponadczasową muzyką doskonała choreografia Santiago Bello oraz niezwykła, bardzo symboliczna scenografia Doroty Sabak sprawiają, że sceny musicalu zapadają w pamięć niczym obrazy malowane muzyką, wokalem i gestem. Dlatego każda z nas może w tym obrazie zachwycić się czymś innym i na długo pozostać pod niezwykłym wrażeniem.

fot. Kinga Karpati

Ta znakomita inscenizacja potrafi do głębi poruszyć obrazem i dźwiękiem! Być może dzięki niej wielu z nas łatwiej będzie na chwilę oderwać się od zabieganej codzienności, zwłaszcza w kontekście Świąt Wielkanocnych. „Jesus Christ Superstar” będzie grany w Teatrze Rampa od 8 marca do 17 kwietnia, ale o biletach warto pomyśleć już teraz...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*
Inscenizacja Teatru Rampa została bardzo dobrze oceniona przez krytyków (patrz recenzje).
W 2017 roku musical otwierał 4. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki Słów” 
w Lublinie, a w 2018  IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. 
W tym roku na przełomnie kwietnia i maja musical będzie wystawiany w Admiralspalast w Berlinie, a w październiku i listopadzie w krakowskim Teatrze Variété.

sztuka w teatrze Rampa