Komedia I love you w teatrze Buffo - prezentacja spektaklu

Komedia I love you w teatrze Buffo - prezentacja spektaklu fot. Materiały prasowe
Nieromantyczna komedia miłosna...
Milena Oszczepalińska / 27.03.2015 06:51
Komedia I love you w teatrze Buffo - prezentacja spektaklu fot. Materiały prasowe
"I love you" to komedia muzyczna ukazująca blaski i cienie życia w związku. Jej największe atuty to to, że jest niezwykle prawdziwa i zarazem bardzo śmieszna. Czwórka aktorów, dwadzieścia piosenek, muzyka na żywo. Sprawdzone w Stanach Zjednoczonych na Broadwayu i w 12 innych krajach. W Polsce również musi się sprawdzić. W polskiej wersji atutem jest doskonała rola Rafała Królikowskiego, który debiutuje śpiewem i... zachwyca falsetem!

O czym jest spektakl "I love you"?

Ona i on. Zakochani. No, w sumie to średnio z tym zakochaniem, ale po trzydziestce to nie ma już co wybrzydzać. W końcu lepszy rydz niż nic, a przecież nikt z nas nie jest bez wad. Jedna randka, druga randka, kolejna, potem poznajemy rodziców, pierścionek, zaręczyny i nagle - BUM! - nie ma już odwrotu. Ślub, dzieci i żyli razem długo i (oby!) szczęśliwie...

Przedstawienie opowiada o wzlotach i upadkach w miłości, o poszukiwaniu idealnego partnera oraz o tym, co dzieje się, kiedy uda się już znaleźć kogoś na stałe. Ciekawym aspektem spektaklu jest to, że kabaretowo-teatralne scenki przeplatają są największymi przebojami muzycznymi.

Krótka historia spektaklu

Prapremiera "I love you" (tytuł oryginalny: I love you, you’re perfect, now change) odbyła się na scenie Off-Broadwayu w 1996 roku. Musical DiPietro i Robertsa utrzymał się na scenie Westside Theatre przez dwanaście lat. W tym czasie odbyły się pięć tysięcy trzy przedstawienia. To najdłużej eksploatowany musical w historii Off- Broadwayu, a liczba zagranych przedstawień przebiła najsłynniejsze tytuły nowojorskiej sceny muzycznej.

Obsada aktorska:

  • Elżbieta Romanowska
  • Magdalena Smalara
  • Rafał Królikowski
  • Rafał Ostrowski

Zobacz też:

Materiały prasowe - Teatr Studio Buffo