"Kaspar" najlepszym spektaklem 2009 roku!

26 marca Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński wręczył doroczne nagrody przyznawane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
26 marca Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński wręczył doroczne nagrody przyznawane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.Przedstawienie Wrocławskiego Teatru Współczesnego „Kaspar” w reżyserii Barbary Wysockiej uznane zostało przez Kapitułę za najlepszy spektakl 2009 roku. Nagrodę odebrała dyrektor Krystyna Meissner.

Nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w 2009 roku otrzymała Maria Czykwin, która zagrała Błazna w spektaklu „Król Lear” zrealizowanym w WTW przez litewskiego reżysera Cezarijusa Graužinisa.Autorką orędzia, które 27 marca zostanie odczytane we wszystkich teatrach na świecie jest w tym roku brytyjska aktorka Judi Dench: "Teatr jest źródłem rozrywki i natchnienia, - pisze Dench - ma moc zbliżania kultur i społeczeństw rozsianych po świecie. Ale ma też inne właściwości: może przekazywać wiedzę..."

„Kaspar” - przenikliwe studium natury ludzkiej i natury słowa oraz ich wzajemnych zależności – oglądać można w naszym Teatrze od 27 do 31 marca. Dla widzów niedzielnego spektaklu przygotowaliśmy niespodziankę!