Reiki

Jest to nieskończona życiowa energia, która wypełnia cały świat, łącznie ze wszystkimi przedmiotami oraz istotami żywymi. Znajduje się ona również we wszechświecie.

Energia ta wzmacnia siły życiowe ludzi, zwierząt, a nawet roślin oraz pomaga w osiągnięciu równowagi na wszystkich płaszczyznach egzystencji. Nie można jednak liczyć na to, że reiki zastąpi medycynę tradycyjną. Może ją jedynie uzupełniać i wspierać.

Z wiedzy na temat reiki korzystają ludzie na całym świecie, niezależnie od wykształcenia, wieku, płci i religii. Jej popularność w krajach o różnych wyznaniach jest spowodowana przede wszystkim tym, że reiki nie jest filozofią, stoi ponad nią i ponad wszystkimi religiami. Jest po prostu energią życia, której istnienie potwierdziła również Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO). Za jej odkrywcę uznaje się dr Mikao Usui – buddyjskiego mnicha.

Wiedza na temat przekazywania energii nie jest trudna do przyswojenia. Aby uzyskać do niej dostęp trzeba ukończyć szkolenie, które prowadzi mistrz reiki oraz uzyskać odpowiednie wtajemniczenia.