POLECAMY

Słownik po godzinach

Reiki

Jest to nieskończona życiowa energia, która wypełnia cały świat, łącznie ze wszystkimi przedmiotami oraz istotami żywymi. Znajduje się ona również we wszechświecie.

Energia ta wzmacnia siły życiowe ludzi, zwierząt, a nawet roślin oraz pomaga w osiągnięciu równowagi na wszystkich płaszczyznach egzystencji. Nie można jednak liczyć na to, że reiki zastąpi medycynę tradycyjną. Może ją jedynie uzupełniać i wspierać.

Z wiedzy na temat reiki korzystają ludzie na całym świecie, niezależnie od wykształcenia, wieku, płci i religii. Jej popularność w krajach o różnych wyznaniach jest spowodowana przede wszystkim tym, że reiki nie jest filozofią, stoi ponad nią i ponad wszystkimi religiami. Jest po prostu energią życia, której istnienie potwierdziła również Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO). Za jej odkrywcę uznaje się dr Mikao Usui – buddyjskiego mnicha.

Wiedza na temat przekazywania energii nie jest trudna do przyswojenia. Aby uzyskać do niej dostęp trzeba ukończyć szkolenie, które prowadzi mistrz reiki oraz uzyskać odpowiednie wtajemniczenia.