POLECAMY

Znacie sposoby na spuchnięte stopy?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-05-29 11:46
Jestem dość młodą osobą (w sumie nie wiem, czy to zależy od wieku), a stopy mi strasznie puchną. Po całym dniu pracy marzę tylko, żeby w końcu je zdjąć. Moczę je w wodzie, ale to bardziej niweluje zmęczenie niż opuchliznę. Macie jakieś inne sposoby?
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-05-29 12:38
Może warto wybrać się do lekarza? Takie obrzęki mogą mieć podłoże zdrowotne. Poza tym polecam picie jednej filiżanki dziennie naparu z pokrzywy. I generalnie postaraj się pić więcej wody! Wbrew pozorom to właśnie odwodnienie objawia się obrzękami.
napisał/a: m-arta_1234 2014-05-29 14:38
Obrzęki stóp mogą wynikać z problemów zdrowotnych (np. cukrzycy, problemów z krążeniem, niewydolności nerek) lub stylu życia (siedzącej pracy, noszenia zbyt obcisłych spodni które utrudniają krążenie, nadwagi, spożywania dużej ilości soli itp.)

Spróbuj określić przyczynę powstawania opuchlizn (potrzebna może być wizyta u lekarza), a łatwiej będzie ci pozbyć się problemu. W między czasie staraj się wyeliminować z diety nadmiar soli, spożywać ok. 1,5 litra wody dziennie a wieczorem położyć się z nogami wyżej.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-06-02 15:34
Opuchlizna stóp nie zależy od wieku ani od wagi (chociaż wiadomo, że otyłe osoby są na nią bardziej narażone).

Wielu osobom puchną stopy np. przy upałach lub siedzącej pracy. Ja mam na to metodę - co jakiś czas staram się poprawić krążenie w nogach i siedząc przy biurku, robię np. kółka stopami, albo staram się trochę "podreptać", siedząc. Dobrze też po prostu unieść stopy do góry co pewien czas :) No i warto unikać zakładania nogi na nogę - taki sposób siedzenia mocno zakłóca krążenie.

Poza tym należy pić dużo wody lub zielonej herbaty!
-
napisał/a: - 2014-06-03 19:03
Oprócz wizyty u lekarza polecam spac w odpowiedniej pozycji. Pod nogi podkładaj np. poduszki zeby nogi i opuchnięte stopy były w górze. Polepszy to krążenie.