Wypadanie włosów

napisał/a: Kinia 2007-02-06 21:43
Tabl w Merzu jest 60 i kaza brac po 2 ale w sumie jedna pokrywa dzienne zapotrzebowanie na te witaminy i ja biore po jednej bo sa drogie to chociaz na 2 m-ce mio starcza
napisał/a: Klusia 2007-02-07 20:30
Spóźniona odpowiedz o SkrzypoVicie - ok 18-20 zł za 80 kapsułek, czyli 40 dni kuracji po dwie tabletki dziennie.
napisał/a: Majeczka_Wawa 2007-02-08 15:18
Ja tez mam problem z wypadaniem wlosow i to juz od dluzszego czasu ! az powoli zaczynam byc zalamana, kupowalam przerozne preparaty te drozsze i te tansze dosutne i do stosowanie na wlosy wiec mam spore rozeznanie. Uzywalam Vichy szampon ( ok 45PLN) + ampuki (ok 140 PLN) cena koszmarna i nie bylo warto bo nic nie pomoglo a wydalam na to prawie 200 stowki , pozniej kupilam sobie takie kapsulki Inneov na wlosy tez drogie i zero rezultatow a bralam ze 3 mis., dopiero ostatnio kolezanka polecila mi doustnie szedzki preparat na wlosy i paznokcie Silica ( ok 18 PLN) oraz odzywke HennaVAX (trzymam na wlosach raz w tygodniu na 0,5 h z torebka foliowa i recznikiem bo musi byc cieplo lub jak ktos ma czas mozna aplikowac w saunie) i powiem szczerze ze jest tak jakby troszeczke lepiej. wiec polecam u mnie dziala !! przynajmniej tak mi sie na razie wydaje !
napisał/a: iza19821 2007-02-08 15:46
Wiecie co,nie kazdej spasuje ten sam preparat co danej osobie....musicie same wyprobowac co dla was jest najlepsze
napisał/a: iwa2 2007-02-08 17:41
Kluszeczka napisal(a):Spóźniona odpowiedz o SkrzypoVicie - ok 18-20 zł za 80 kapsułek, czyli 40 dni kuracji po dwie tabletki dziennie.

tyle samo kupiłam ale za 14 zł
napisał/a: nika81 2007-02-09 13:08
To co ja mam począć w tym cholernym Londynie??
W przyszłym tygodniu może pójdę do fryzjera, więc może mi coś podpowie
napisał/a: Marusia 2007-02-09 17:46
Misiu, przepraszam, że tak późno!
Już lecę sprawdzić :)

A więc tak:dokładna nazwa to Vichy, Dercos Technique, Energising Shampoo. Są różne kolory opakowań (biało-kolorowy, mój jest biało-czerwony)

Szampon się sprawdził - tzn. wypada mi znacznie mniej włosów. Ale nie jest taki rewelacyjny do końca, bo trochę mnie po nim swędzi skóra głowy.
napisał/a: iza19821 2007-02-10 08:41
Do gabinetów dermatologicznych zgłasza się coraz więcej osób z problemem nadmiernego wypadania włosów. Pierwsze pytanie, które zadają po wejściu do gabinetu to: jakie preparaty mają stosować, czym myć włosy, jakie łykać witaminy.

--------------------------------------------------------------------------------

Pierwsze pytanie, które zadają po wejściu do gabinetu to: jakie preparaty mają stosować, czym myć włosy, jakie łykać witaminy. Odpowiedź w zasadzie jest bardzo prosta. Znając pierwotne przyczyny, które powodują uszkodzenie mieszka włosowego i w konsekwencji nadmierną utratę włosów wystarczy zastosować terapię neutralizującą negatywny wpływ tych czynników.
A teraz trochę teorii. Może wydać się to niewiarygodne, ale problem wypadania włosów dotyczy 100 % populacji ludzkiej. Na skórze głowy znajduje się ok. 100 000 –150 000 włosów. Prawidłowo codziennie powinno wypadać ok. 40 –100 włosów. Z punktu widzenia dermatologicznego o nadmiernym wypadaniu włosów mówimy wtedy gdy wypada ponad 100 włosów dziennie. W przypadku wypadania włosów możemy mówić o dwóch, jakże różnych rodzajach :

1/ okresowe wypadanie włosów, spowodowane czynnikiem zewnętrznym lub wewnętrznym takim jak: poród, stres, zmęczenie, gwałtowne odchudzanie, operacje w znieczuleniu ogólnym .
2/ wypadanie włosów uwarunkowane genetycznie, gdzie czynnikiem inicjującym proces łysienia są zaburzenia hormonalne, z towarzyszącym bardzo często łojotokiem .
W ostatnich latach obserwujemy dość poważny wzrost ilości kobiet z problemem nadmiernego wypadania włosów. Wielu z nas sądzi , że problem łysienia dotyczy tylko niewielkiej ilości kobiet. Rzeczywistość jest niestety inna. Po 30 roku życia u bardzo wielu pań pojawiają się pierwsze oznaki łysienia.
Badania przeprowadzone u ponad 500 kobiet powyżej 20 r. ż wykazały, że proces łysienia dotyczył 100% kobiet.
Wśród badanych kobiet przed okresem menopauzy 87% wykazywało różnego stopnia łysienie rozlane, obejmujące skórę całej głowy, 13% łysienie typu męskiego, ograniczone do środkowej części głowy.
W grupie kobiet po menopauzie 37% miało łysienie typu męskiego a 63% typu rozlanego.
Na podstawie tych danych widzimy, że proces łysienia jest także powszechny wśród kobiet. Jakie są przyczyny . Największym winowajcą są:

ANDROGENY

Androgeny to tzw. hormony męskie. Do najważniejszych należy testosteron. W organizmie mężczyzn powstają w jądrach, u kobiet produkowane są przez nadnercza i jajniki. Do najważniejszych należy testosteron , który na skutek przemian biochemicznych pod wpływem enzymu alfa 5 reduktazy przekształcany jest w bardzo aktywną cząsteczkę. DwuHydroksyTestosteronu / DHT/. Substancja ta ma olbrzymią siłę niszczącą m. in w stosunku do mieszka włosowego.
Negatywny wpływ androgenów na proces łysienia jest bezdyskusyjny. Najlepszym przykładem jest fakt, że mężczyźni kastrowani przed okresem dojrzewania płciowego nigdy nie łysieją Natomiast podanie im doustne androgenów powoduje „normalne „ łysienie. Po odstawieniu hormonów proces wypadania włosów ulega zahamowaniu. Istotą łysienia jest bardzo szybkie zmniejszenie wielkości mieszka włosowego ze stopniowym skracaniem fazy wzrostu włosów pod wpływem androgenów. W przypadku kobiet występuje szereg przyczyn zwiększonego stężenia androgenów. Można je podzielić na spowodowane chorobami jajników, nadnerczy ewentualnie innymi schorzeniami.

Do najważniejszych należą :

1/ choroby jajników: nowotwory , zespól policystycznych jajników,
2/choroby nadnerczy : wrodzony przerost nadnerczy ,choroba Cushinga, nowotwory,
3/ inne przyczyny : leczenie , otyłość, starzenie organizmu, hiperandrogenizm o najczęściej nieustalonej etiologii.
W omawianiu przyczyn łysienia u kobiet warto zwrócić uwagę na związek łysienia z otyłością.Tkanka tłuszczowa ma zdolność przemiany pochodnej testosteronu do wolnego testosteronu i tym samym zwiększenie jego ilości w organizmie.
Inną nie mniej ważną przyczyną wypadania włosów jest ŁOJOTOK. Łojotok oznacza nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Aktywność ta sprzyja :
-zaburzeniom ukrwienia w obrębie mieszków włosowych
- powstawaniu ŁUPIEŻU początkowo zwykłego a następnie tłustego
– skóra łojotokowa zawsze zakażona jest drożdżakami z rodzaju PITYROSPORUM OVALE
Powracamy do pytania jak sobie radzić w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Posiadając wiedzę dotycząca przyczyn można postawić konkretne wymagania preparatom kosmetyczno – leczniczym przeznaczonym do kuracji przeciwdziałającej wypadaniu włosów. Kosmeceutyki te powinny:
1/ hamować aktywność alfa 5 reduktazy, tym samym ograniczyć ilości DHT,
2/ zmniejszyć negatywny wpływ DHT na mieszki włosowe,
3/ chronić przed uv,
4/ przywracać i utrzymać równowagę hydro-lipidową skóry i włosów.
Odkrycie zależności łysienie od wpływu DwuHydroksyTestosteronu pozwoliło na wyprodukowanie profesjonalnych preparatów pielęgnacyjno – leczniczych. Podstawowym zadaniem tych kosmeceutyków jest ochrona mieszka włosowego przed destrukcyjnym wpływem DHT. W badaniach naukowych, a następnie praktyce lekarskiej okazało się , że najlepsze efekty uzyskuje się stosując preparaty zawierające w swoim składzie substancje zbliżone budową do DHT lub hamujące przekształcenie testosteronu w DHT. Substancje takie rywalizują z DHT o dostęp do receptorów zlokalizowanych na mieszku włosowym. Im więcej podobnych substancji połączy się z receptorem, tym mniej będzie wolnych receptorów dla prawdziwego DHT. Tym samym chroniony będzie mieszek i zahamowany proces łysienia. Gdy dotknie nas problem nadmiernego wypadania włosów, to szukając w aptekach, lub drogeriach dobrych , skutecznie działających preparatów leczniczo – pielęgnacyjnych poświęćmy trochę czasu na zapoznanie się z opisem produktu. W ulotce dołączonej do preparatu szukajmy informacji o działaniu danego produktu na ilość i aktywność DHT. Każdy producent, któremu udało się opracować substancje neutralizujące szkodliwe działanie DHT w stosunku do mieszka włosowego na pewno będzie się tym chwalił. Jedną z pierwszych linii kosmetycznych na Świecie, która spełnia wymogi współczesnej medycyny i kosmetologii jest NISIM . Cała linia obejmuje profesjonalne produkty do pielęgnacji codziennej : szampony, odżywki oraz stymulację odrostu włosów.
napisał/a: nika81 2007-02-12 14:46
Dzięki Marusiu Mam nadzieję,że mi pomoże. Pozdrowienia
napisał/a: bbb3 2007-02-24 12:26
po porodzie wypadają mi włosy wyniki mam dobre nic nie pomaga ani witaminy ani szampony może ktoś zna skuteczne domowe sposoby
napisał/a: zygzaczek1 2007-03-06 23:37
Zawsze miałam rzadkie włosy, a ostatnio coraz więcej mi ich wypada Znacie jakieś cud metody na zatrzymanie tego okrutnego procesu?? Zaczęłam używać takiego preparatu Vichy - Dercos Aminexil SP94. Kupiłam sobie tydzień temu i jak narazie zużyłam trzy ampułki. Co w nim jest fajne, to sposób stosowania (czyli wygodne dozowniki), to ze szybko schnie i włosy nie są po nim tłuste, jak np. po nafcie. Jestem ciekawa czy ktoś z Was używał tego preparatu, jeśli tak, to podzielcie się ze mną opiniami, jak stosowaliscie, jak działało
napisał/a: MonikaLuc 2007-03-07 13:28
Akurat tego specyfiku nie znam. Farbujesz włosy ? Jeżeli tak to nie powinnaś...
Jest do kupienia w aptece taki fajny wosk - moja mama go używała bo strasznie jej wypadały włosy po jakimś leku. To jest taki wosk - nie pamiętam nazwy ale sprawdzę. Są chyba dwa rodzaje - w zależności od koloru włosów. Dobre są też domowe metody - jajko, cytryna, i coś tam jeszcze - nie pamiętam..... to sama stosowałam gdy zaczęły mi wypadać włosy po szamponetce, i pomogło