POLECAMY

Wybrać pierścionek z diamentem czy cyrkonią?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-06-30 20:38
Chłopak siostry chce się oświadczyć i pyta: czy wydać mniej pieniędzy na pierścionek z cyrkonią, ale większy, czy lepiej jednak z droższy, mniejszy, ale z diamentem? On mówi, że może wydać to więcej kasy. Ja jestem raczej oszczędna i optuję za cyrkonią, ale chciałam zapytać inne kobiety: co byście wybrały? :)
Sonia104
napisał/a: Sonia104 2014-06-30 22:34
według mnie jednak pierścionek z cyrkonia. można znalezc piękne za rozsadna cene. chodzi o symbol. oczywiście nie znam oczekiwać wybranki
napisał/a: m-arta_1234 2014-07-01 16:23
Zdecydowanie z diamentem! Nie bez powodu mówi się, że diamenty są wieczne - to świetna pamiątka nie tylko dla narzeczonych, ale też np. ich dzieci. Pierścionek zaręczynowy to ważny symbol, dlatego uważam że nie powinno się na nim oszczędzać (oczywiście w ramach indywidualnych możliwości finansowych)
eenax
napisał/a: eenax 2014-07-02 11:53
Jestem przeciwniczką postawy "zastaw się a postaw się" wiec dla mnie nie miałoby znaczenia czy pierścionek jest z diamentem czy z cyrkonią. Ja nawet nie rozumiem tego całego nacisku na pierścionki z brylantem.

A brat powinien kupić taki pierścionek jaki byłby w stylu jego partnerki. Jak lubi duże pierścionki to z cyrkoniami czy innym kamieniem półszlachetnym (jak lubi inne kamienie np. szafiry czy opale) jak lubi delikatne i małe to niech kupi z brylantem.
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-07-02 15:14
Mój pierścionek zaręczynowy ma diament, ale równie mocno cieszyłabym się, gdyby miał po prostu cyrkonię :) Myślę, że liczy się przede wszystkim gest i symboliczne znaczenie samych oświadczyn, a nie sam pierścionek.
Wydaje mi się że większość mężczyzn decyduje się jednak na diament, ponieważ uważa oświadczyny za tak ważny moment, że warto się wykosztować. Moim zdaniem wszystko zależy od aktualnej sytuacji finansowej - gdyby ktoś miał się zapożyczyć, nie ma sensu żeby kupował pierścionek z diamentem. Jeśli jednak chłopak Twojej siostry uważa, że go na to stać, to dlaczego nie?:)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-07-02 18:46
Moim zdaniem lepsza jest cyrkonia - tu nie chodzi o to, ile kasy kto wydał, a o symbol. Tym bardziej, że za diamenty giną ludzie...