POLECAMY

Tabletki Madinette

napisał/a: karolka17 2011-03-12 13:31
Dostałam od ginekologa tabletki Madinette na uregulowanie cyklu miesiączkowego. Czy to są normalne pigułki antykoncepcyjne i czy w czasie leczenia nimi będę chroniona przed ciążą? Bo tak wynika z ulotki, ale ja zupełnie zielona jestem i nie wiem czy dobrze interpretuję info zawarte w niej.
Może ktoś bierze te tabletki...
Boję się strasznie tych wszystkich opisanych skutków ubocznych, czy one muszą się u mnie pojawić?
Moja mama twierdzi, że pigułki to samo zło, więc z Nią nie pogadam, a koleżanki tak samo zielone jak ja.
Zaczęłam je brać od wczoraj i jak na razie jest normalnie.
-
napisał/a: - 2011-03-12 13:38
Skutki uboczne nie muszą wystąpić ale niestety mogą. Myślę, że twoja mama jest im przeciwna bo myśli że zaczniesz uprawiać seks. Tak na marginesie to lepiej używać dodatkowo prezerwatyw, żeby nie złapać jakiegoś choróbska. Jak brałam tabletki to spadło mi libido i je odstawiłam>
-
napisał/a: - 2011-03-12 14:30
Od tabletek antykoncepcyjnych sie nie tyje, nie trzeba tyle zrec- to sa slowa mojej pani ginekolog, a ostatnio slyszalam to tez w szpitalu na ginekologii. A co do tabletek to powinnas zapytac sie lekarza jak mocno chronia przed ciaza.
monika300473
napisał/a: monika300473 2011-03-12 16:11
Ja tabletki antykoncepcyjne biorę i nie tyję zdarza mi się przyrost wagi,ale to zawsze przed miesiączką.Ewentualne skutki uboczne firma farmaceutyczna musi wypisać,bo inaczej jak ktoś będzie się źle czuł,a nie będzie tego w ulotce to można pozwać taką firmę do sądu i wygrac sprawe,a oni chcą tego uniknąć.Dobrze dobrane pigułki nie powodują skutków ubocznych,chociaż mi spadło libido.A ciąża może się zdarzyć przy każdym ze środków antykoncepcyjnych.Jakbyś miała jakieś wątpliwości czy byś źle się czuła to porozmawiaj z ginekologiem.
napisał/a: blondyneczka_83 2011-03-14 15:33
Powiem ci, że na każdej ulotce jakichkolwiek tabletek antykoncepcyjnych są wymienione setki skutków ubocznych, które przecież wcale nie muszą wystąpić. Wiesz firmy farmaceutyczne w ten sposób zabezpieczają się, że w razie jakiegokolwiek przykrego "wypadku" są chronione, bo poinformowały o tym pacjentkę na ulotce.
Wracając do madinette - słyszałam, że pojawiły się na naszym rynku od początku tego roku. Mają leczyć łojotok, hamowac wypadanie włosów, eliminowac trądzik i jak to tabletki, regulować cykl i sprawiać, że okres będzie bezbolesny (o zapobieganiu ciąży nie piszę, bo to chyba oczywiste).