Szybka nauka

napisał/a: henryk1 2008-10-30 15:32
Dlaczego warto się uczyć zasad szybkiej nauki
napisał/a: karolina3 2008-11-04 14:43
Opanowanie tych zasad, pozwala szybko przyswajać naukę, poprawia pamięć...:)
napisał/a: Aneta Piorun 2008-11-04 15:47
Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ponieważ w dzisiejszym bardzo szybko zmieniającym się świecie, musimy przyswajać coraz więcej informacji. A musimy za nimi nadążać, aby prawidłowo funkcjonować zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. ale jak to uczynić?



Rozwiązaniem jest poznanie zasad rządzących działaniem naszego umysłu, a następnie dostosowanie sposobu naszej nauki do tych zasad.



Jednym z takich naturalnych sposobów jest właśnie szybka nauka. Jest to nic innego, jak ogólny zbiór technik, metod i sposobów pozwalających na naukę zgodnie z zasadami funkcjonowania naszego mózgu. Podstawową częścią składową szybkiej nauki są techniki pamięciowe, zwane mnemotechnikami. Ich początek wywodzi się ze starożytnej Grecji, gdzie czczono „Mnemozynę” - boginię pamięci. Do ich rozwoju przyczynili się także starożytni Rzymianie. My dzisiaj możemy korzystać z tego dziedzictwa.



Szybka nauka, tak różna od formalnej, dobrze nam znanej edukacji, wymaga czasu. Czasu na przyswojenie sobie jej zasad, a następnie wytrenowanie odpowiedniego sposobu nauki. Nie przychodzi to łatwo, ale jest koniecznością.



Jeśli czujesz, że uczysz się coraz więcej i coraz dłużej, a w praktyce nic z tej całej nauki nie masz, to oznaka, że robisz to w bardzo nie odpowiedni sposób i powinieneś pomyśleć nad zastosowaniem metod szybkiej nauki.
napisał/a: ~Magister 2009-10-14 21:44
Hej, chodziłem do Szkoły Pamięci IQ w Poznaniu www.szkola-pamieci.pl i mogę swobodnie polecić.. Teraz robię etap II, pierwsze widoczne efekty zauważyłem po 2 miesiącach, ale po roku dopiero czułem się naprawdę dobry.. Pomaga i swoje dzieci wyślę na 100%
napisał/a: jkawa 2010-09-15 14:55
umiejętność szybszej nauki jest nie tylko potrzebna w szkole czy na studiach, ale przydaje się przez całe życie. Szkoda, że w Polsce jest tak mało miejsce gdzie można narpawdę dobrze poznać jakąś technikę usprawniająca nasze przyswajanie wiedzy. Ostatnio czytałam o trenerze Jarosławie Mateńskim, który prowadzi zajęcia z mapowania umysłu. Interesujący sposób na podniesienie swoich kwalifikacji i umiejętności personalnych z zakresu komunikacji.
napisał/a: bonethugs4life 2010-09-16 11:20
Też czytałem o panie Jarosławie Mateńskim, ciekawie się zapowiadają takie zajęcia. W ogóle ten mind mapping to przydatna sprawa, moja koleżanka z roku korzystała z tej techniki i miała naprawdę dobre oceny.