POLECAMY

Szkoła policealna - technik usług kosmetycznych

panna_cotta
napisał/a: panna_cotta 2011-01-17 22:06
Cześć dziewczyny!
Od połowy lutego zaczynam naukę w studium, mam zamiar kształcić się na technika usług kosmetycznych:) Co myślicie o tym zawodzie, a może któraś z Was miała lub ma do czynienia z zawodem kosmetyczki?:D
Pozdrawiam Was serdecznie dziewczyny;))
iwonia84
napisał/a: iwonia84 2011-01-18 00:31
Ja skończyłam taką szkołę. Mielimy zajęcia z kosmetologii, dermatologii, masażu kosmetycznego i leczniczego, anatomii, wizażu, zajęcia praktyczne na których robiliśmy rozmaite zabiegi pielęgnacyjne itp W zawodzi nie pracuję a ze 100 osób które były ze mną na roku w tym zawodzie pracuje może 20 z czego większa część ma swój zakład (a tu potrzebny jest spory wkład ) Po takiej szkole masz tylko technika później możesz zrobić licencjat z kosmetologii a magistra hmm ?? Jeśli nastawiasz się na swój biznes to na pewno dużo z takiej szkoły wyniesiesz. A w jakim mieście?
MiFej
napisał/a: MiFej 2011-01-18 13:54
Skończyłam taką szkołę. Nic mi w zasadzie nie dała poza wiedzą dla samej siebie. W tym zawodzie nie ma łatwych pieniędzy jeśli pracujesz u kogoś, a samej trzeba mieć spory wkład by coś zacząć. Jeśli chcesz się załapać do naprawdę dobrego salonu, raczej umożliwią ci to studia a nie taka szkoła (czasami duży talent nie wystarcza, popatrzą w CV na nazwę szkoły i nie dadzą szansy) Z mojej grupy tylko jedna dziewczyna pracuje w zawodzie. Trzeba mieć dużo talentu, ale jeszcze więcej szczęścia.
napisał/a: roksi17 2011-01-18 14:37
Czemu nie teraz w gre wchodzą coraz to nowe zabiegi kosmetyczne nowe techniki itp tez zamieżam robić coś w tym kierunku no wiadomo jak wszedzie cieżko o prace . Pozdrawiam:))
napisał/a: paula2013 2011-01-18 16:02
Hey, ja mam tytuł technika, obecnie jestem na licencjacie. Osobiście świetnie się czuje w tym zawodzie, stwarza on wiele możliwości, ale aby sie utrzymać na rynku trzeba się mocno zaangażować, rozwijajć, dokształcać całe życie. Jeśli po jakimś czasie nie 'poczujesz' tego to nie bedzie sensu dalej w to brnąć ( chyba że dla samego papierka) bo nie zdecydujesz sie na prace w zawodzie, tak jak wiele moich poprzedniczek pisalo- na 100 osób kończących tego typu szkoły w zawodzie zostaje 20. Rynek pracy nie jest łatwy ( konkurencja, godziny pracy no i sama praca z ludźmi do łatwych nie należy) ale jeśli bardzo chcesz i jesteś w stanie się poświęcić to można wiele osiągnąć. Ja ci życzę powodzenia):)
MONIAZAJAC
napisał/a: MONIAZAJAC 2011-01-20 20:14
witam,
a ja myślę, że jeżeli masz do tego 'dryg' i lubisz przebywać z ludźmi to ten zawód jest dla Ciebie :) po skończeniu studium trzeba tylko duuuużo pracować nad swoimi umiejętnościami, najlepiej na początku na znajomych, plotka się sama rozniesie, a zawsze możesz mieć usługi kosmetyczne na dojazd, bez konieczności posiadania gabinetu w jakimś dobrym miejscu :)
pozdrawiam