POLECAMY

Przypominamy o ważnych zasadach zadawania pytań!

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2010-09-29 11:09
* Zawsze konstruuj wpis w formie pytania z pytajnikiem (np. Jaki wybrać podkład do cery z tendencjami do przetłuszczania się?)

* Nigdy nie używaj równoważników zdań lub pojedyńczych wyrazów (np. "podkład" albo "wybór podkładu"!!!) - pytania w ten sposób konstruowane mogą być kasowane przez Redakcję.
-
napisał/a: - 2010-09-29 11:42
Zgadzam się,dziewczyny powinny stosować się do tych zasad.
Każdy powinien wiedzieć,że pytania nie pisze się równoważnikami zdań oraz,że pytanie musi konczyć sie znakiem zapytania.

Już kiedyś pisałam o tym iż przez takie pytania "równoważniki zdań" robi się tutaj śmietnik.
np.Ktoś zada pytanie "spanie"i będzie w nim chodziło o to dlaczego dziecko mało śpi,później ktoś inny zada pytanie "Dlaczego moje dziecko mało śpi?" i nie wyskoczy mu to wcześniejsze pytanie "spanie i ta osoba zada swoje pytanie,bo nie bedzie wiedziała,że takie pytanie już było.
Jakby wszyscy poprawnie zadawali pytania to nie było by tylu powtarzających się pytań.
momodesty
napisał/a: momodesty 2010-10-02 23:26
akurat jesli chodzi o rownowazniki to niekoniecznie sie zgadzam, ok, niby powinny byc umieszczone w tagach, ale kiedy przegladam pytania to wystarczylby mitaki rownowaznik, zeby sie zorientowac, czy jestem zainteresowana tym pytaniem oraz ewentualnymi odpowiedziami, natomiast dokladne pytanie mozna przeczytacw opisie, ktory zreszta malo kto czyta i czasami to smiesznie wychodzi, kiedy dziewczyny udzielaja hurtowych odpowiedzi, a po rozwinieciu pytania okazuje sie, ze chodzilo o cos zupelnie innego