powitanie w pracy

napisał/a: agaoa 2009-02-09 11:24
Witam! W pracy, z rana, powtarza się taka sytuacja:
wchodzę do pokoju, mówię "Dzień dobry"; w pokoju są już 2 osoby, które rozmawiają - nie jest to rozmowa, której towarzyszą emocje - zwyczajna, poranna rozmowa; żadna z obecnych osób nie odpowiada na moje powitanie. Dziś doszło do spięcia z tego powodu - dowiedziałam się, że w takiej sytuacji - w trakcie rozmowy - niegrzecznie byłoby - wobec osoby, z którą się rozmawia - odpowiedzieć się na czyjeś "Dzień dobry". Co Wy na to?
napisał/a: henryk1 2009-02-11 09:52
To wygodna wymówka Pań. Poradź im, aby jednogłośnie Ci odpowiedziały - wtedy nie zorientują się, która której przerwała rozmowę. Ciekawe czy grzecznie jest olewać kogoś przywitanie. W końcu zasady etykiety nakazują wchodzącemu przywitać się.Ciekawe kiedy wg tych Pań należało by Ci odpowiedzieć, w południe, a może przy wyjściu z pracy.

Zachowanie twoich koleżanek z pracy jest naganne i po prostu chamskie.
napisał/a: ~GOSIA 2010-02-24 10:14
Pracuję jako kasjer w pewnym Urzędzie i przychodzi klient więc mówię jako pierwsza dzień dobry a pani z wielką obrazą do mnie że to ona pierwsza powinna powiedzieć dzień dobry trochę mnie to obruszyło bo chciałam być miła itp. więc jako to jest kto powinien w takiej sytuacji powiedzieć pierwszy ?