Poradniki

napisał/a: Edytka 2009-04-05 01:52
Bardzo jestem ciekawa czy korzystacie z różnej maści poradników. Dziś przez przypadek w pracy wpadł mi w ręce poradnik przyniesiony przez koleżankę. Przewertowałam kilka stron i stwierdziłam, że pożyczę go od niej jak już go przeczyta. Myślę, że nie będę czytać go od deski do deski, ale kilka wątków na pewno :) Zastanowiłam się chwilę czy ja mam jakieś poradniki i pamiętałam jedynie nieszczęsny prezent gwiazdkowy od mojej teściowej, czyli poradnik "Perfekcyjna pani domu", do którego zraziłam się przez sam fakt, od kogo go dostałam, czując się wręcz urażona. I okazało się, że ma na półkach oprócz "tego" nieszczęsnego poradnika jeszcze kilka:
Teraz ja, czyli jak zbudować poczucie własnej wartości.
Droga do zdrowia
Jak osiągnąć sukces
Mama, mamusiu, mamooo, czyli instrukcja obsługi dziecka od 0 do 100lat, (która niedawno sobie kupiłam i zapomniałam o niej )
Myślę, że warto czasem zerknąć do takiej książki, ale sztywno trzymać się instrukcji w nich zawartych nie ma za bardzo sensu.
A Wy, co myślicie?
Przypomniało mi się mamy jeszcze w domu poradniki z serii "Naprawiam sam Opla...." itp w tej chwili jestem nawet w trakcie poszukiwania jednego z tych poradników dla mojego męża.
napisał/a: Joanna_21 2009-04-07 23:24
Ja mam kilka poradników, głównie dotyczących relacji damsko męskich, czy kobiet samych w sobie. Jedynym jaki przeczytałam od deski jest zabawny poradnik Chmielewksiej "Jak wytrzymać z kobietą" oraz 'jak wytrzymać z mężczyzną", świetnie napisane.
Inne okaząły się gorsze lub lepsze, ale z każdych można zawsze wynieść coś mądrego.
Ciekawa pozycja to też bodajże "On Cię nie kocha".
napisał/a: impresja_switu 2009-07-22 22:22
Ja do poradników podchodzę z dystansem:) Miałam okazję przeczytać kiedyś poradnik z serii "życie" i chyba przy żadnej innej lekturze nie śmiałam się tak głośno:) Był napisany w rewelacyjny sposób. Szkoda, że nie pamiętam, jaki był jego tytuł, bo podpowiedziałabym wam, czego możecie poszukać. Czytałam też kiedyś poradnik technologa żywienia, ponieważ bardzo mnie interesuje taki temat, a przy okazji moja praca ściśle się z nim wiąże. Zachęcam do przeczytania:) Zawiera wiele przydatnych informacji, które każdy powinien posiadać. Obecnie żyje się w tak niezdrowy sposób, że warto wiedzieć, jak siebie zadbać:)
napisał/a: ~gość 2009-07-28 17:08
kiedyś zaczytywałam się we wszelkiej maści poradnikach seksuologicznych i psychologicznych... nawet sporą kolekcję zgromadziłam u siebie w domu... ale jakoś teraz mi przeszło. W moim poprzednim związku np podczas kłótni potrafiłam cytować 'mądrości', które w jakimś poradniku wyczytałam na ten temat i uważałam je za swego rodzaju 'związkową biblię'...
teraz już podchodzę do tematu na luzie, jak coś czytam, to z ciekawości albo z nudów, a wszystkie informacje dzielę przez 25 ;)
napisał/a: ~gość 2009-07-28 17:18
Ja jedyne poradniki jakie mam to te o psach i rybkach :P w sumie kupiłam je żeby przygotować się do opieki nad tymi zwierzaczkami i sporo rzeczy się przydało :)
Innych nie kupowałam nigdy..

Za tomoja mama namiętnie kupuje w Klubie Książki nowości, jeśli chodzi o poradniki o zdrowiu, żywieniu, pielęgnacji ogrodów... Ja niektóre miałam ochotę przeczytać, ale nigdy do tego jakoś nie doszło :P
napisał/a: kotania 2009-07-29 08:41
Ja ostatnio w związku z licznymi stresami ślubno-weselnymi i sesyjnymi wzięłam się za "Poradnik antystresowy" :D Taki oto [Mod: reklama usunięta] Żyję, więc chyba okazał się pomocny :) To był mój pierwszy poradnik, zwykle nie mam czasu na takie książki. Jeśli już znajdę chwilkę, to wolę jakąś ciekawą fabułę.. Chociaż powiem Wam, że te wszelkie psychologiczne są całkiem całkiem. Tylko trzeba mieć głowę do czytania takich poradników, bo komuś słabszemu mogą czasem zrobić pranie mózgu :)