Poddasze urządzać czy nie?

napisał/a: karolina3 2009-06-12 12:13
Mam takie pytanie: jak urządzić pokój na poddaszu, aby zyskać więcej energii do
zarabiania i mieć szczęśliwie życie? jeśli chodzi o skosy - to mam je po lewej stronie wchodząc do pomieszczenia. Drzwi znajdują się na wprost małego okna. tak naprawdę zastanawiam się czy je w ogóle urządzać? Co mi radzicie? Gdzieś czytałam, że poddasze to raczej złe feng shui.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-12 12:53
To nie jest prawda, że poddasze czy skosy stanowią złe feng shui. Tojest znów jakieś uogólnienie :o) Oczywiście jeśli schodzą zbyt niskoi uderzasz głową wstając od biurka - jest to złe. Jednak sam faktskośnego dachu nie ma negatywnego wpływu. Sama mam mieszkalne poddasze wskosach od kilkunastu lat i mieszka nam się (odpukać) wspaniale :o)
Nie stawiaj biurka na linii drzwi-okno i pod oknami połaciowymi. Skosyłącząc się tworzą też czasem takie ostre krawędzie - też nienależy pod tym siedzieć ani spać. Miej ścianę za plecami a przed sobąwidok na pokój.

Więcej wskazań można by wywnioskować zukładu energii w budynku - zdobądź "Feng Shui dla Żółtodziobów" -tam wyczytasz jak to zrobić samemu. Dzięki tej książce będziesz mogłana podstawowym poziomie urządzić sobie mieszkalną przestrzeń. Napodstawowym poziomie oznacza że nie narobisz groźnych byków :o)
napisał/a: karolina3 2009-06-12 14:36
Manta, dziękuję ze fajne wskazówki. A do książki zajrzę, kiedyś otej książce słyszałam od koleżanki, że w sposób przyjaznyprzedstawione są podstawowe zasady FS:).
napisał/a: ~gość 2016-03-02 07:21
Proszę tutaj - http://archon.pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym-pc2678 Poddasze jest niezbędne jak dla mnie. Dlaczego? Bo to powierzchnia dodatkowa, którą można wykorzystać na szereg różnych sposobów. Tak więc dbałość o to polecam.