nie tylko dla facetów

napisał/a: jap 2007-04-30 12:05
Cześć Dziewczyny,
Chciałabym obwieścić Wam, że mój facet, informatyk, wpadł na genialny pomysł; stworzył portal, w którym każdy Pan może się niejako dokształcić na potrzeby życia codziennego w domu, przy dzieciach. W serwisie każdy z nich znajdzie też informacje dla siebie, o swoim hobby (dział "Nasze męskie zabawki"). Jest też dział z prostymi przepisami (takimi na możliwości wykonawcze facetów), pt. "Ugotuj sobie sam". Zamieszczone są też takie kategorie jak: "Faceta zdrowie własne" (urologia, seksuologia, psychologia, medycyna ogólna), czy też "Facet w gąszczu przepisów" (przepisy z zakresu podatków, drogowe, rodzinne + wzory pism urzędowych). Innym, ciekawym działem dla Panów/ojców jest dział "Gdy zostajesz z małym dzieckiem sam w domu..." - tutaj są i będą zamieszczane artykuły o małych dzieciach (pielęgnacja, żywienie, wychowanie, zdrowie) - chodzi o to, żeby każdy ojciec nie był już bezradny i "nic nie wiedzący o dzieciach", kiedy dzielą z kobietami opiekę nad dziećmi, czy też zachodzi potrzeba, by zostali z dziećmi sami w domu (np. gdy my, kobiety, idziemy do pracy itp.).

Myślę, że pomysł jest naprawdę świetny. Zamysł jest taki, by faceci zyskali wiedzę o swoim zdrowiu, dzieciach, domu, gotowaniu (czyli tym wszystkim, co, pod przykrywką "nie znam się" zrzucają nadmiernie na kobiety), a jednocześnie, w jednym miejscu znaleźli coś dla siebie, o swoich zainteresowaniach hobby.

Jak to działa; mój facet i ja publikujemy, na razie samodzielnie, artykuły w poszczególnych działach. Ale to nie do końca o to chodzi. Współtwórcą tego właśnie portalu może być każdy, niezależnie od płci. Każdy może się zarejestrować i tym samym zyskać uprawnienie do publikowania swoich własnych artykułów. Piszesz artykuł na jakiś ciekawy temat (nie musi być obszerny) i przesyłasz do publikacji Administratorowi. Oczywiście Wasz artykuł podpisany jest Waszym autorstwem. Kontrola administratora sprowadza się jedynie do cenzury pod kątem netykiety (chamskie odzywki itp.) oraz właściwej technicznie publikacji.
Chodzi tylko o to, by nie zapomnieć jakie jest przesłanie serwisu - artykuły mają być ukierunkowane na facetów, skierowane do nich i o sprawach, które właśnie ich dotyczą.

Osobiście myślę, że jest to o tyle lepszy pomysł niż odgórne narzucanie tematów, że tutaj to właśnie przede wszystkim faceci piszą sobie w tym portalu to, co ich naprawdę dotyczy, interesuje. Poza tym mogą dzielić się swoją wiedzą z innymi facetami, którzy jej jeszcze nie posiadają, a powinni. To taka trochę giełda rad, poglądów, informacji.
Wielu z nich pewnie zainteresuje dział Sport, gdzie rusza "Euro 2012".

Portal cały czas się buduje, codziennie dostarczamy ok. 10,17 artykułów, mam nadzieję, że zechcecie włączyć się w tę akcję; Wy i Wasi Panowie.

Zapraszam Was i Waszych partnerów bardzo serdecznie do częstych odwiedzin tego portalu współpracy z nami.

Oto adres: manin.pl (F ja facet).

Z pozdrowieniami dla Wszystkich Was,
jap
napisał/a: Wariat 2007-05-22 10:35
widze ze tu podobnie jak na polsacie czy tvn - przerewa na reklame niahahaha