Łazienka

karolinaar
napisał/a: karolinaar 2009-04-08 11:18
Jaki kolor najlepiej pasuje do łazienki? Czy są jakieś wskazówki odnośnie ustawienia w niej przedmiotów, tak jak np. w kuchni lodówka nie może stać obok kuchenki?
napisał/a: krycha2 2009-04-08 11:43
Chyba nie powinna się ona znajdować koło sypialni i na przeciwko drzwi wejściowych.W łazience na pewno możemy zastosować lustra.
karolinaar
napisał/a: karolinaar 2009-04-08 11:50
A kolor?
napisał/a: ~Katarzyna 2009-05-19 20:10
Wg feng shui powinno się dążyć do harmonii. Łazienka jest pomieszczeniem,w którym jest dużo żywiołu wody, więc nie powinniśmy dodawać tego żywiołu poprzez kolor - w tym przypadku są to kolory: czarny, niebieski, granatowy. A bardzo często łazienki są urządzane na niebiesko co jest błędem. Dobrym kolorem do łazienki jest np zielony. Kolor czerwony (w postaci akcentów) ociepla łazienkę. Dobre są beże, róże. Ogólnie wszystkie kolory poza tymi wymienionymi na początku.
napisał/a: karolina3 2009-05-21 08:23
A jak to jest z lustrem w łaziance, ja mam lustro na wprost drzwi do łazienki, czy to nie jest tak, ze energia wpadając do tego pomieszczenia odbija się od lustra i wypada z niego? Czy to jest dobre z punktu feng shui? W końcu łazienka to złe feng shui - wraz z odpływającą wodą ucieka dobra energia.
napisał/a: ~Katarzyna 2009-05-22 08:46
Wg chińczyków łazienka była miejscem "nieczystym" i starano się ją lokować najlepeij poza domem. Jednak trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić dom bez łazienki. Poza tym sypialnia z łazienką podnosi standard danego pomieszczenia, więc trudno jest jednoznacznie powiedzieć że to jest złe feng shui. Tak samo jest z tym, że jeżeli w miejscu bogactwa mamy toaletę to przez toaletę uciekają nam pieniądze z domu. Zgadza się, uciekają - ale tylko wtedy jak włożymy je do klozetu i spuścimy wodę :)) Trzeba odróżnić rzeczywistą sztukę feng shui opartą na szerokiej wiedzy i doświadczeniu od tej całej "mistycznej" otoczki, trójnożnych żab itp. Sztuka feng shui jest dla ludzi :)) i przede wszystkim jest mądra. To normalne, że w łazience wisi lustro. Ono musi w niej wisieć. To, że wisi naprzeciw drzwi nie jest jakimś wielkim problemem, łazienka nie stanowi najważniejszego pomieszczenia w domu. Można by było temu zaradzić jakby chodziło o lustro naprzeciw drzwi wejściowych do domu i byłoby dosyć blisko tych drzwi. Bo to jest istotne. Jeśli jest miejsce i możliwość to można lustro przewiesić, natomiast nic się złego nie dzieje jak ono tam wisi.