Kwiaty

karolinaar
napisał/a: karolinaar 2009-04-08 11:52
Czy jakieś gatunki kwiatów są szczególnie polecane według Feng Shui, a jakieś szczególnie odradzane w mieszkaniu?
napisał/a: krycha2 2009-04-08 12:00
Ja wiem, że należy unikać kwiatów o zbyt ostrych kształtach liści...kaktusy:)
napisał/a: ~Katarzyna 2009-05-19 19:11
Korzystne z punktu widzenia feng shui są kwiaty świeże - cięte i doniczkowe. Zdecydowanie nie powinno się trzymać w domu kwiatów suszonych oraz sztucznych ze względu na to, że nie wytwarzają one korzystnej energii. Co do kaktusów (i również palm - takich jak dracena) to owszem mają ostre kształty, ale bywa czasem że korzystnie jest je zastosować by wprowadzić odpowiedni rodzaj energii do danej strefy. Jeżeli chodzi o kwiaty doniczkowe to powinny być zadbane, a poza tym to chyba nie ma już jakiś specjalnych wymagań. Kwiaty cięte posiadają swoją symbolikę - nawet taką utartą i znaną: róża-miłość, lilia-niewinność itp. Można sobie poczytać o tym na internecie.
W sumie to dalej nie odpowiedziałam na pytanie. Nie ma zaleceń co do konkretnych kwiatów wg feng shui, a to z tego względu że kwiaty powinny być dobierane indywidualnie do poszczególnych stref, czyli będą się różniły kolorem, kształtem liści itp. Czasami będą służyły temu aby daną strefę wzmocnić, czasami będą pełniły rolę tzw. "łapacza energii". Jeżeli ktoś ma jakieś pytania dotyczące feng shui, aranżacji swojego mieszkania czy pokoju to chętnie odpowiem. Podaję swojego maila : twojefengshui@wp.pl
agata-miszczak
napisał/a: agata-miszczak 2009-05-20 11:02
Również słyszałam, że trzymanie suszonych kwiatów w pokoju, w którym się śpi, jest "niezdrowe".
napisał/a: karolina3 2009-05-21 08:18
Tak, martwe (suszone) kwiaty wytwarzają negatywną energię.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-08 15:45
Z tymi suszonymi i sztucznymi kwiatami to nieprawda! Nie ma w feng shuitakiego zalecenia aby unikać takich kwiatów. Pod warunkiem oczywiścieże są regularnie odkurzane. Dlaczego coś co jest dla nas cudownymwspomnieniem (bukiet zasuszonych róż od ukochanego :o) miałoby stanowićzłe feng shui???
Ludzie nie dajcie się zwariować! Feng shui niesłuży po to aby straszyć ludzi i utrudniać im życie! Feng shui jest poto aby nasze życie czynić piękniejszym i wartościowszym.
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-08 22:15
Katarzyno,
a jaką to korzystną energię wprowadzają te rośliny oostrych kształtach ?
Przypominam że każdy ostry kant lubszpikulec wycelowany w człowieka to Sha Chi czyli szkodliwa energia.
napisał/a: ~Kles 2009-06-11 22:38
Ja w literaturze, również znalazłem że suszone kwiaty wytwarzająnegatywną energię. Jak znajdę to podam autora.
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-11 23:04
Omijając nieco tematykę FS to słyszałem od kogoś z rodziny czyznajomych że zasuszona wiązanka ślubna trzymana w domu może przynieśćcoś złego.
Kiedyś w młodości przejmowałem się czarnymi kotamiczy wejściem lewą noga do szkoły ale kiedyś trzeba powiedzieć stop!

Z tymi suszonymi kwiatami to nie wiem czy one takładnie wyglądają - ja wolę coś żywego
napisał/a: ~Kles 2009-06-11 23:07
Wlade z tą wiązanką też tak słyszałem, no moja żona nie zasuszyławiązanki ślubnej:). Być może coś w tym jest. Rzeczywiście żywewyglądają o wiele lepiej.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-12 10:08
A jednak niektóre rodzaje palm wielkanocnych robi się z suszonychkwiatów :o) Dawniej w wiejskich domach wieszało się suszone zioła naszczęście. W Indiach tzw. pot pouri (nie jestem pewna jak to się pisze)też jest z suszków i nasącza się to olejkami. W kwiaciarniach możnakupić przepiękne kompozycje z gałązek i suszonych kwiatów. W każdymrazie w prawdziwym, tradycyjnym feng shui nie ma takiej zasady, którakrytykowałaby suszone kwiaty.
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-12 15:16
a więc mamy obalony następny mit

Trzeba oczywiściepamiętać że z punktu widzenia FS suchy kwiat nie jest tym samym cożywy.