Kto płaci w restauracji, klubie?

napisał/a: ~Gosia 2008-12-03 15:01
Witam,
jest to mój odwieczny problem:) Czy w restauracji lub innym miejscu (klubie, pubie, kinie), kobiecie wypada zaproponować mężczyźnie, że zapłaci za siebie, lub np. postawi następnego drinka dla obojga? Pytanie dotyczy sytuacji zarówno przyjacielskich, jak gdy są na kolacji/drinku parą. Moje wątpliwości budzi też sytuacja gdy to kobieta jest inicjatorką wyjścia w konkretne miejscce (może zbyt drogie??). Czy takim pytaniem można obrazić mężczyznę?
Pozdrawiami z góry dziękuję za odpowiedź:)
napisał/a: ~Pola 2008-12-08 16:11
Moim zdaniem, jeśli facet jest gentelmenem tradycjonalistą to nie pozwoli płacić kobiecie w żadnym wypadku. Ale tak wogóle, to chyba zależy od układu między obojgiem. Przy spotkaniach koleżeńskich, czy przyjacielskich to chyba nic strasznego, jeśli kobieta zapłaci. Można się zorientować jaka będzie sytuacja, jeśli facet będzie kategorycznie oponował, że to on zapłaci, lepiej się nie kłócić i pozwolić. Ale można się umówić, że każdy za siebie płaci i to jest chyba najlepsze rozwiązanie, przy układzie koleżeńkim.
napisał/a: ~czarna mamba 2009-05-07 14:54
w przyjażni wskazane jest współpłacenie lub płacenie naprzemian ale gdy są parą placi facet.Wyjątek w parze:gdy ona zaprasza w konkretnym celunp.na kolację by uczcic jej awans