Ksiądz odmówił udzielenia chrztu

gabriela3
napisał/a: gabriela3 2009-05-25 12:41
Moi znajomi żyją bez ślubu. Urodziła im się córeczka ale jak chcieli ja ochrzcić ksiądz nie chciał się zgodzić właśnie z tego powodu, że to dziecko jest nieslubne. Czy to jest w porządku? Przecież to nie jest wina dziecka?
monika362
napisał/a: monika362 2009-05-25 12:42
niech spróbują u innego księdza albo w innej parafii, nie każdy duchowny tak reaguje
iszka
napisał/a: iszka 2009-06-01 08:08
no tak bo po co chrzcic dziecko jak sie zyje na kocia lape troche to sprzeczne z prawdziwa wiara
napisał/a: ~gość 2009-06-01 22:45
Obowiązkiem każdego księdza jest ochrzcić dziecko,nieważne czy rodzice mają ślub kościelny czy też nie.Dziecko niczemu nie jest winne.A przecież wiele małżeństw ma ślub cywilny z wyboru,albo dlatego,że nie mogą wziąść kościelnego i co???? też ksiądz ma im dziecka nie ochrzcić???
napisał/a: ~gość 2009-06-01 22:47
Ksiądz musi ochrzcić dziecko,łaski nie robi.
napisał/a: ~gość 2009-06-02 16:34
I słusznie, że nie ochrzci. Dziecko nie winne, ale rodzice żyją wgrzechu. A co stoi na przeszkodzie aby zalegalizować związek i wziąćślub kościelny. Chcecie ochrzcić dla tradycji, bo wasi rodzice zanieśliWas do kościoła i przyjęliście sakrament chrztu. i prawidłowo, żadenksiądz nie powinien udzielić chrztu.
napisał/a: ~gość 2009-06-03 14:12
Ksiądz ma obowiązek ochrzcić dziecko. Jeżeli matka jest katoliczka aojciec ateista, to norma że nie wezmą ślubu. A wina jest tylko iwyłącznie kleru, że ludzie żyją bez ślubu! To kler odpycha ludzi odkościoła! Księża tacy mądrzy, a jak mi mama (była katoliczkąpraktykująca)umierała na rękach i dzwoniłam żeby przyjechał daćostatnie namaszczenie, to gdzie był? Frajer nie przyjechał. Dziecko mogąochrzcić koleżance zakonnicy, oni nie robią takich problemów. Oni sązakonnikami z powołania, a nie dla wyrwania od staruszek ostatnich groszyrenty. A chrzest będzie ważny również dla kościoła.
napisał/a: ~gość 2009-06-03 14:19
Za mało kasy zaproponowali, u mojego kolegi jak ksiądz miał chodzić pokolędzie, to na mszy ogłosił, że wszyscy maja dać po 300 zł. Kolegajak nie dał, to ksiądz powiedział że mu córki do I Komunii niedopuści. Tylko dewoty teraz obstają za Księżmi!
napisał/a: ~um 2009-06-21 20:55
O życie poczęte tak księża walczą a jak już to dziecię się narodzido z kościoła wykopują, a gdzie miłosierdzie boskie gdzie powołanieczy to po chrześcijańsku. Głosić wiarę to nie znaczy samemu dekalogunie przestrzegać. I cóż ci księże to niewinne dziecię zawiniło.Rodzice nie powinni się martwić, chrzest może przyjąć później jakdorośnie tylko czy wtedy będzie chciał iść do kościoła jak siędowie że wtedy został przez kościół odrzucony.
napisał/a: ~gość 2009-06-22 22:56
wiem co to znaczy ale ksiądz powiedział nam że w prawie kościelnympierwsze dziecko mają ochszcić bo to różnie bywa może się zdażyć,ale drugie jusz nie ja narazie mam ślub cywilny i ksiądz tesz nam niechciał ochszcić dziecka. Masz racje dziecko niejest niczemu winne aleksięża chcąc nas karać krzywdzą dzieci dlaczego odmawiają chsztu?przeciesz oni nie są tacy święci jak pokazują bynajmniej w większościa jak sami robią dzieci to tesz inni kięża odmawiają chsztu ? nie.Nierozumiem tylko tych ludzi którzy robią z siebie takich świętoszkównapewno tacy do końca nie są napewno znajdzie się jakiś ksiądz któryjest wyrozumiały powodzenia
napisał/a: ~gość 2009-06-22 23:06
Asz niechce mi się wierzyć że jesteście tacy wieżący to ciekawe jakprzekazecie wiare swoim dzieciom niewieże że jesteście tacy święci
napisał/a: ~gość 2009-06-23 15:54
Jak mają w takiej wierze żyć, to dziękuje bardzo, ale nie skorzystam!Święte to są te krowy, co pod sam ołtarz chodzą, a tak naprawdę toistna patologia.Miałam taką sąsiadkę, co niedziela w kościele, podsamym ołtarzem i jak wychowała synów? Jeden handluje narkotykami, możejuż go wsadzili bo mieli dziada na oku, drugi zrobił dziewczynie dzieckoi żyją bez ślubu, bo świętojeb....mamusia nie chce takiej synowej,trzeci, ministrant od siedmiu boleści zgwałcił dziewczynę z kolegami,niestety już go puścili, szkoda że nie ma siostry i jej też niezgwałcili, inaczej by śpiewał, a czwarty też nie lepszy. Mamusiazostała wywalona z pracy za złodziejstwo! Macie te przykładne katoliczkiz pod samych ołtarzy!Nie trzeba mieć ślubu i chrztu żeby być dobrymczłowiekiem!