kolory i ułożenie mebli (pokój nad garażem, duże lutro, kolory osłabiające żywioł)

napisał/a: ~Aryashinai 2009-10-18 02:32
Witam.

Nie planowałam zakładać nowego wątku, ale przeglądając tytuły innych, nie znalazłam nic pasującego do umieszczenia mojego zestawu pytań.

Mam pytanie odnośnie ułożenia mebli w swoim pokoju i w ogóle odnośnie kilku kwestii związanych z feng shui mojego pokoju i domu. Nawet nie zawracałabym głowy, ale czytałam trochę na temat feng shui, a sama się w nim raczej, a może nawet zupełnie, nie orientuję... Mimo tego, bardzo zależy mi, aby jakoś poprawić sytuację w swoim pokoju, choć wiem że raczej nie będzie to łatwe (z tego co wyczytałam, mój pokój zawiera sporo elementów "złego feng shui").

1. Mój pokój znajduje się nad garażem, po północnej/północno-wschodniej stronie domu (jedyne okno wychodzi na północny wschód).

2. Na jednej ze ścian jest wielka szafa (wbudowana już po wniesieniu do pokoju, więc nie może zostać ona przestawiona ani wyniesiona), z lustrzanymi drzwiami (9 małych luster), przesuwanymi.

3. Moim żywiołem jest drewno (rok urodzenia 1984, płeć kobieta = liczba 8, jeżeli dobrze obliczyłam), dwie ze ścian pokoju są w kolorze żółtym (dość żywym), a dwie pozostałe oraz sufit - w kolorze jasnożółtym.
Szafa zajmuje prawie całą jedną ścianę (jest w kolorze ciemnoszarym), wszystkie pozostałe meble są szare/srebrne lub czarne, panele są w kolorze brązowawym.

4. Do tej pory moje łóżko było ułożone po tej stronie pokoju/na tej ścianie, na której są drzwi (tak, że nie widzę ich gdy w nim leżę). Szafa z lustem znajduje się "na ścianie" na prawo od łóżka (tak, że gdy się otwiera wejściowe drzwi, widzi się jej bok) i starałam się, żeby lustrzane drzwi szafy nie były na przeciwko łóżka, więc nie są (mimo to, jest to szafa z dużymi lustrzanymi drzwiami w sypialni...), ale przez to m. in. moje łóżko nie jest położone tak, by można było leżąc w nim widzieć wejściowe drzwi (tak ułożone mam biurko).

Martwi mnie kilka rzeczy: po pierwsze, że mój pokój znajduje się nad garażem, po drugie - że w pokoju jest ta duża szafa z lustrzanymi drzwiami, po trzecie - że mam w pokoju komputer i ciągle nie wiem gdzie go dać (leży na wspomnianym wyżej biurku), tym bardziej że pokój jest dosyć mały, i jeszcze ten kolor ścian - żółty (podczas gdy ogień spala drewno - będące moim żywiołem, choć z drugiej strony część ścian i sufit są w kolorze jasnożółtym, który bardziej odpowiadałby ziemi; mam też brązowe panele (w kolorze żywiołu drewna) i kwiatka; i jeszcze tę szafę z lustrzanymi drzwiami (element wody).
Niestety sama się na feng shui nie znam, ale wierzę w jego działanie, dlatego byłabym naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc ze strony eksperta/kogoś lepiej zorientowanego.
Myślałam o kupieniu kryształów albo jakichś amuletów, by poprawić sytuację z tym garażem, który jest pod moim pokojem/sypialnią; żeby zniwelować ogień (dwie mocno żółte ściany) - planowałam na północnej albo wschodniej ścianie umieścić duży obraz z morzem. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może są lepsze rozwiąznia...
Na koniec jeszcze dodam, że do niedawna kolor wszystkich ścian w moim pokoju był chłodno-niebieski, i nie wiem czy nie wpłynęło to w jakimś stopniu na moje odizolowanie się od społeczeństwa i powstanie/rozwinięcie różnych stanów lękowych (stąd pokój został przemalowany na ciepłe barwy; tylko tych z kolei się trochę obawiam jako ostałabiających mój żywioł).

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry przepraszam za chaotyczność opisu.
napisał/a: aryashinai 2009-10-18 02:55
Nie pragnę nabijać postów, ale chciałam jeszcze dodać (ponieważ napisałam jako gość, nie mam możliwości zedytowania posta otwierającego), że za ścianą mam łazienkę (chociaż nie główną, z której się korzysta w domu), i że najbardziej zależy mi na takim poprawieniu ułożenia łóżka/mebli lub wprowadzeniu dodatkowych elementów kolorystycznych albo amuletów, żeby miały one korzytny wpływ przede wszystkim na zdrowie i samopoczucie (moje oraz reszty domowników).
napisał/a: costagnac 2009-10-18 09:15
Jeżeli pokój jest częścią większej całości to najpierw rozpatruje się całość a dopiero później każdy z pokoi oddzielnie, choć są pokoje które rozpatruje się "bardziej".
W twoim wypadku mogłabyś spróbować na początek użyć techniki związanej z osobistym GUA. Czyli taka aranżacja pokoju aby wykorzystać swoje dobre kierunki i sektory. Wymaga to posiadania choćby prostego kompasu.
W jaki sposób to zrobić? Możesz poczytać o tym w książkach.
Można też o tym przeczytać m.in na moim forum.
Co do innych rzeczy to się nie wypowiem, ponieważ jest zbyt mało informacji o całości obiektu (brak planu), osób w nim zamieszkujących (czy jesteś właścicielem tego domu?), pomiarach kompasem itp.
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-10-18 11:39
Witaj
na początku chciałbym Cie uświadomić że to jakie energie są w Twoim pokoju, zależy od wykresu całego domu i trzeba się dowiedzieć jaki wykres posiada ten dom.
Wieszanie kryształów i amuletów to nie jest Feng Shui a już na pewno Tradycyjne, czyli takie które działa.
Sam fakt mieszkania a raczej spania nad garażem nie jest dobry dla osoby i powinno się unikać takich sytuacji. Lustra w miejscu gdzie śpimy nie powinny być tak umieszczone żeby widzieć je z łóżka lub bezpośrednio po wstaniu z niego. To nie jest duży problem bo takie lustro można zasłonić na pewien czas.
Gua osoby jest ważne podczas interpretacji wykresu domu ale na co dzień ważniejszy jest żywioł wynikający z wykresu osobistego Czterech Filarów Przeznaczenia i to według niego powinno się dobierać otoczenie.

Podałaś zbyt mało informacji aby doradzić Ci więcej w tej kwestii.

pozdrawiam
konsultant Feng Shui i Ba Zi
FSRC Practitioner
napisał/a: ~gość 2009-10-18 14:30
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi.

Niestety nie znam zbyt dobrze wykresu domu (jeżeli chodzi o dokładne zorientowanie w kierunkach), postaram się na dniach kupić kompas i zrobić odpowiednie pomiary.

Z tego co jestem w stanie ocenić, wejście do domu zorientowane jest na linii północ-południe, na lewo od niego jest kolejno garaż i kuchnia ze spiżarnią, na prawo pokój "biurowy" oraz łazienka i toaleta (osobno), dalej wejście po schodach na piętro; na końcu jest salon (umieszczony za wejściem po schodach na piętro; graniczący z kuchnią).
Po wejściu na piętro wychodzi się w linii zachód-wschód (jeżeli dobrze oceniam; mniej więcej prostopadle względem wejścia do domu) i na prawo jest salon (dwa pokoje), dalej pokój młodszego brata (który jest zorientowany na końcu i nie całkiem na "prawej ścianie", ale wchodzi też na środek "ściany" leżącej na przeciwko wejścia, na której obok pokoju brata, leży też mój pokój (na lewo od niego); za moim pokojem (na lewej ścianie od wejścia na piętro) jest łazienka i dalej sypialnia.
Dom posiada też piwnice, strych i dość duży ogród (zorientowany na prawo względem wejścia, za ogrodem jest jezdnia).

Jak wynika z powyższego opisu, w domu mieszkam z rodzicami (którzy są właścicielami domu) i młodszym bratem.
W kwestii Czterech Filarów i Gua niestety nie jestem zorientowana, będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc (mogę napisać w odpowiednim temacie).
Jeżeli chodzi o lustro, to zupełnie nie mam jak ustawić łóżka w sposób taki, by go nie widzieć (musiałoby być zupełnie tyłem do głównego wejścia), z łóżka widzę lustro, choć nie widzę siebie w lustrze. Dzisiaj zasłoniłam wieczorem to lustro i miałam wrażenie, że jest lepiej (choć narazie nie posiadam tak dużego kawałka materiału, by zasłonić całe, zasłoniłam około 3/4).

Głównie zaprząta mój umysł sprawa tych kolorów, dlatego że pokój jest świeżo po remoncie i jeszcze mogę wsprowadzić jakieś dodatkowe elementy, albo poprzestawiać meble...

W razie czego, mogę podać trochę dodatkowych informacji, ale nie wiem jakie to powinny być, na wszelki wypadek podam datę urodzenia (14. 05. 1984, godzina 15.40 lub 15.45).

Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: ~Deste 2015-10-30 10:43
W kwestii podłóg polecam ci te panele http://podlogi24.net/panele-panele-winylowe-viligno-home-spa-panele-podlogowe-z-winylu-na-click-o_c_860_1.html