Kącik recenzentek

napisał/a: ami1 2007-04-03 09:52
Dziewczyny mam propozycję, aby w tym temacie pisać o książkach, których piszecie recenzję. Być może, jak któraś z Was będzie miała problem z napisaniem recenzji zada tutaj pytanie. Ja dodatkowo będę wklejać linki do recenzji zamieszczonych już na łamach We-dwoje.pl.
napisał/a: ami1 2007-04-03 10:14
No to zapraszam do lektury recenzji naszych dziewczyn:
Myśl jak facet
10 przykazań dla silnych kobiet
Być jak Martha

Miłej lektury życzę

P.S. Jeśli kogoś zainteresuje książka 10 przykażań dla silnych kobiet to zapraszam do wysyłania maila na konkurs, informacja na stronie głównej We-dwoje.pl
napisał/a: kasia_b 2007-04-03 22:57
no to sie odważę i zamieszczę swoje recenzję
„Czy grubo w tym wyglądam: Autor Jessica Weiner

Autorką książki jest dziennikarką telewizyjną w USA, która pragnie pokazać kobietom, że świat nie toczy się wokół kilogramów i wyglądu zewnętrznego. Czytając książek odczuwamy się, że autorka pisze szczerze, gdyż sama opisuje swoje rozterki dotyczące wyglądu, bo która z Nas chociaż raz w życiu nie wypowiedziała zdania „Czy grubo w tym wyglądam …”?. Przyznajmy się, że tak naprawdę to nie o wygląd chodzi, to pytanie ma ukryte w sobie coś więcej …

Obecny świat mediów stylizuje jak powinno wyglądać to „właściwe” piękno kobiety – ale czy ono jest najwłaściwsze? Każda z nas pragnie chociaż w niewielkim stopniu doścignąć te ikony piękna, lansowane przez media, ale czy w codziennym życiu tylko wygląd zewnętrzny się liczy? Autorka pokazuje jak w prosty sposób odkryć własne najwartościowsze piękno, które z kilogramami naszego ciała nie ma nic wspólnego.

Realizmu dodają wielokrotnie zamieszczane listy różnych osób do autorki. Dzięki zamieszczonym listom odczuwamy pewną bliskość, że my też mamy podobne problemy jak inni ludzie, że sami nakręcamy te chore sytuacje. Listy ukazują najróżniejsze problemy kobiet ale i mężczyzn. Czy zastanawiałyśmy się, co tak naprawdę czuję osoba, której zadajemy pytanie „Czy grubo w tym wyglądam”? Przecież najczęściej są to ludzie nam bardzo bliscy – kochający nas. Dlatego książka nie tylko jest przeznaczona dla kobiet, ale i mężczyźni odnajdą w niej, jak wybrnąć z trudnych sytuacji „kilogramowych”.

Autorka prowokuje aby podjąć walkę, ale nie ze swoim ciałem, tylko walkę o pokój własnej duszy – a przede wszystkim akceptacje siebie. Każda z nas kogoś kocha, szanuje, podziwia, ale tak przyznajmy się, niewiele kobiet potrafi te uczucia okazać wobec siebie. Autorka wskazuje jak odnaleźć w sobie pozytywne cechy – wartościowe, każdy człowiek jest wartościowy na swój jak najbardziej indywidualny sposób. Twoje JA nie kręci się tylko wokół kilogramów.

Książkę czyta się lekko, jednocześnie dając nam wiele do myślenia, już w trakcie czytania, a przede wszystkim mocno motywuję do działania. Teraz jak tylko spoglądam na okładkę, wiem co mam w sobie najwartościowszego a lustro – to czysty kłamca
Dodatkowy atut to książka jest niewielka i z pewnością zmieści się do każdej damskiej torebki

polecam naprawdę warto
napisał/a: Belay 2007-04-05 19:55
Pani Marzena napisała maila odnośnie mojej recenzji - była zadowolona. Na dniach powinnam dostać do recenzji kolejną książkę

Tym razem będzie to "Zapalniczka" - Joanny Chmielewskiej
napisał/a: Klusia 2007-05-04 19:53
a ja w końcu otrzymałam od pani Marzeny książeczkę do recenzji...
jest to nowa powieść M. Gretkowskiej - Kobieta i mężczyźni...
kilka stron przeczytałam,książka wciąga, a niebawem napiszę recenzję :)
napisał/a: Karolinka_U 2007-05-04 19:58
Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje mozliwość pisania recenzji książek i co należy zrobić? Proszę o odpowiedź
napisał/a: ami1 2007-05-08 12:51
Karolinko wysłałam Twoje dane do Pani z księgarni. Poczekaj, a z pewnością ta Pani się z Tobą skontaktuje. Dołączam kolejne linki do recenzji:
Czy grubo w tym wyglądam?
Dzielnica czerwonych jabłek
Wypadek na ulicy Starowiślańskiej

Tutaj możecie pisać, którą książkę szczególnie polecacie. Lub zadać pytanie do bardziej doświadczonych recenzentek, jak taką recenzję dobrze napisać.
napisał/a: Karolinka_U 2007-05-09 13:03
Dziekuje bardzo Asiu
napisał/a: Klusia 2007-05-14 16:21
a oto moja recenzja książki Manueli Gretkowskiej - "Kobieta i mężczyźni".
Mam nadzieję, że Wam się spodoba.W dzisiejszych czasach, gdy każdy prześciga się w drodze na szczyt sławy, biegnie po awans tratując przy tym innych, materializm jest na pierwszym miejscu. Wydaje się, że nie ma tu miejsca na emocje, uczucia i wzniosłe ideały. A jednak…na przekór wszystkiemu Klara, młoda pani chirurg, stawia czoła globalnym wymysłom, ulotności czasu i rządzy pieniądza.

Jest osobą ambitną dokładnie wiedzącą co zrobić ze swoim życiem. Jednak los bywa przewrotny. Klarze umiera ciężko chora na raka matka, a romans z dojrzałym żonatym mężczyzną bezpowrotnie kończy się otwierając Klarze drzwi do następnego etapu w jej życiu.
Dziewczyna z dnia na dzień podejmuje decyzję o wyjeździe do Chin, aby nieść pomoc innym w leczeniu akupunkturą…tam na co dzień spotyka się z biedą i trudem życia swoich podopiecznych, jest dla nich psychologiem, lekarzem i przyjacielem w jednym.

Na szczęście los uśmiecha się do tej młodej i energicznej kobiety i stawia na jej drodze Jacka, który dzień po dniu pozwala jej odkrywać sens życia…Niespodziewane uczucie wybucha z wielką siłą, fundamentując tym samym związek na odległość. Listy pełne opisów życia codziennego, z lekkim i nieśmiałym wyznaniem miłości sprawiają, że Klara i Jacek stają się dla siebie kimś wyjątkowym. Po powrocie lekarki pobierają się, zakładają swój dom, pełen ciepła i marzeń, a Klara realizuje się zawodowo w prywatnym gabinecie niosąc ludziom pomoc.

Manuela Gretkowska wspaniale obrazuje emocje swoich bohaterów, wplątuje wątki pełne przemyśleń, a postacie przez nią kreowane są pełne sprzeczności. Przez słowa utworu przebija się iskierka życia, spontaniczność, a cała książka ma wydźwięk kobiecej intuicji, sposobu na życie i zmaganie się z trudnościami dnia codziennego. Jest to książka pisana lekką ręką, przedstawiająca sytuacje zarówno te zabawne jak i pełne smutku i trudnych decyzji.
„Kobieta i mężczyźni” jest jedynym w swoim rodzaju „poradnikiem” jak radzić sobie z szarą codziennością, samotnie tocząc bój o marzenia, wierząc w szczęście, które czyha na każdego z nas gdzieś za rogiem.

Po tą książkę sięgnęłam z wielką przyjemnością, a każde jej zdanie czytałam z zaciekawieniem w oczach.
Polecam ją na długie letnie spacery po parku i zimowe pochmurne popołudnia, szczególnie tym, którzy pragną aby proza życia nabrała barw tęczy.
napisał/a: Karolinka_U 2007-05-14 16:39
Kluszeczka, zaciekawiła mnie twoja recenzja i postanowiłam przeczytać ta książkę.
napisał/a: Klusia 2007-05-14 19:29
Karolinka_U, bardzo się cieszę, mam nadzieję, że książka Cię wciągnie
napisał/a: reni123 2007-05-15 16:19
asia, ja też jestem zainteresowana pisaniem recenzji czy mogę prosić o kontakt do pani z księgarni? lub o przekazanie jej moich danych