POLECAMY

Jakie są objawy nadczynności tarczycy?

-
napisał/a: - 2012-08-17 23:04
HEJ!Witam wszytskich potrzebuje doradzenia sie,co powinam zrobić,może jest tu jakaś osoba na polkach co ma wiedzę na temat tarczycy.A wieć tak byłam dziś na szczepieniu z moim synkiem prawie 14 miesiecznym,robiliśmy wyniki i wynik SYNKA TO TSH-4.15 (NORMY TO 0,70-5.98) pani doktor stwierdziła,ze jest podwyższony i powinam to za miesiać jak nie zacznie chodzić skonsultowąc to z endokrynologiem,bo mozę mieć to wplyw na to ,ze synek nie chce jeszcze sam chodzić.Zdziwiło mnie to ,bo przecierz jest w normie jeszcze.Jak myślicie ,czy rzeczywiście mozę mieć to wpływ,ze synek jeszcze nie chodzi??jak myślicie ma jeszcze czas czy powinien chodzić już.W edług mnie ma jeszcze czas na chodzenie,lekarke to zaniepokilo,twierdząć,ze dzieci ok 12 m już chodza.. co sadzicie wypowiedzcie sie,bo mam już metlik...
wiolamyszka
napisał/a: wiolamyszka 2012-08-17 23:25
Mi do wyników badań dodawali karteczkę z wynikiem jaka dla dziecka w tym wieku jest norma (jeśli nie dali, to lekarka ma to w głowie i wie co mówi)... Oczywiście teoretycznie jak i praktycznie twój maly ma jeszcze czas na chodzenie (mówi się, że do 16-18 mca życia powinien zacząć chodzić), ale jeśli lekarkę cos niepokoi to lepiej to sprawdzić, nic nie zaszkodzi zrobić wszelkich badań i konsultacji- co by nie było będziesz wiedziała, że zrobiłaś wszystko. Czasami lepiej być "nadopiekuńczym" rodzicem, niż przegapić coś co może mieć wpływ na resztę życia...
jjoas235
napisał/a: jjoas235 2012-08-17 23:49
Wynik w normie, więc teoretycznie jest w porządku. Jednak sprawdzić nie zaszkodzi. Skoro lekarkę coś niepokoi to lepiej dla własnej świadomości zrobić te badania u endokrynologa, chociażby po to żeby być pewną że wszystko ok :)
-
napisał/a: - 2012-08-18 01:12
Moja mama miała niedawno operacje na tarczyce, tzn. wycinane gigantycznych rozmiarów wole. Ale z niedoczynnością czy nadczynnością tarczycy się na szczęście nie spotkałam. Wiem tylko, że gdyby u mojej córci było coś nie tak z wynikami to od razu skonsultowałabym to ze specjalistą. Z tarczycą u dzieci nie ma żartów jej niedoczynność może powodować kretynizm i zaburzenia rozwoju ogólnego.

Podawaj małemu ustroniankę z jodem. Jod to złoty lek na problemy z tarczycą, a raczej niezbędny pierwiastek.
tuitam
napisał/a: tuitam 2012-08-18 03:30
Zbyt wysokie TSH świadczy o niedoczynności tarczycy. Żeby taką diagnozę potwierdzić konieczne są dalsze badania - poziomu hormonów tarczycy - tyroksyny i trójjodotyroniny. Te badania może zlecić jedynie lekarz endokrynolog (można ewentualnie zrobić odpłatnie). Przy podejrzeniu dysfunkcji tarczycy diagnostykę lekarz powinien poszerzyć o badanie poziomu przeciwciał przeciwtarczycowych + USG gruczołu tarczowego.
Ten wynik, mimo że jest w normie, jest troszeczkę za wysoki. Należałoby go powtórzyć. Zdarzają się czasami błędne oznaczenia poziomu hormonów. Badania hormonalne powinno się wykonywać zawsze w tym samym laboratorium a najlepiej specjalizującym się w tego rodzaju badaniach.