Jaki bank i konto bankowe wybrać według moich kryteriów?

napisał/a: ona71 2015-05-15 21:41
Witam.

Kieruje się z prośbą do wszystkich forumowiczów o polecenie banku w którym mogłabym wyrobić konto bankowe spełniające moje wymagania:

1. Darmowa karta debetowa (bez żadnej opłaty miesięcznej za używanie MasterCard lub Visa)
2. Darmowe używanie konta
3. Dostęp i zarządzanie konta poprzez Internet
4. Darmowe wypłaty pieniędzy z wielu bankomatów w Polsce
5. Darmowe wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą
6. Wypukła karta debetowa aby móc nią płacić np. za rezerwacje, bilety itp. przez Internet.
7. Bank z oddziałami naziemnymi aby można było np. wypłacić pieniądze w banku stacjonarnym w większości miast
8. Potwierdzanie przelewów Internetowych za pomocą kodu SMS
9. Brak kryteria limitu płacenia kartą aby mieć kartę za darmo.

Trochę tego jest ale może jest takie konto w jakimś baku co by spełniało te kryteria? Jeśli nie ma to proszę o namiary na konto/bank w którym będzie najbliżej do tych kryteriów.
PS: Mam jeszcze pytanie która karta debetowa będzie lepsza MasterCard czy Visa? Biorąc pod uwagę płatności w kraju i UE?
Z góry dziękuję za wskazówki.
napisał/a: ona71 2015-05-26 19:44
Zastanawiam się nad tym bankiem T-Mobile.

Od 1 czerwca ma niby być opłata z kartę 6zł jeśli nie zrobimy transakcji na min. 200zł...
Ogólnie jestem w stanie to przeżyć ale czy na pewno nie ma innych ukrytych opłat jeśli nie dokonamy transakcji kartą na min. 200zł i nie będziemy mili stałych wpływów na kartę np. z tytułu wynagrodzenia co miesiąc?

Czyli jeśli nie zapłacę kartą min 200zł i nie będę miała żadnych stałych wpływów na kartę z tytułu wynagrodzenia itp. to za prowadzenie tego konta i kartę debetową zapłacę tylko 6zł ?

Zastanawia mnie też zapis w tabeli opłat ( https://static.t-mobilebankowe.pl/uploads//files//TabelaOplatiProwizjiv2.pdf ) punkt F.2 mianowicie "Opłata miesięczna za kartę w trybie miesięcznym - 3zł)
napisał/a: pozyczkasa 2015-09-09 19:58
ja napisze jak to wygląda w PKO Inteligo czyli internetowym koncie z kartą debetową.
- konto jest darmowe jeśli zrobimy tylko zakupy kartą debetową za 100zł. Nie jest to jakiś wielki problem a wszystkie przelewy są też darmowe. Mam to konto od wielu lat i nie zapłaciłem nic za użytkowanie.
Jedyna wada moim zdaniem to brak bezpłatnych wypłat z bankomatów innych niż pko. Jest to problem jednak tych bankomatów jest całkiem sporo i można z tym żyć.
Obecnie założyłem konto w Deutsche Bank do kredytu hipotecznego i dopiero je testuje więc podzielę się wrażeniami za jakiś czas.
napisał/a: zosia01 2015-10-27 22:05
Może warto się rozejrzeć za mniej znanymi bankami, często mają lepsze oferty prowadzenia kont osobistych. Warto zerknąć tutaj http://www.banki-opinie.info/smart-bank-f65/najlepsze-i-najtansze-konto-osobiste-w-smart-bank-t745.html
napisał/a: jjusti18 2017-06-20 12:08
Według mnie najlepszą opcją dla Ciebie będzie po prostu skorzystanie z pomocy strony http://bankowe-konta.info , ponieważ tutaj znajdziesz świetnie przedstawione propozycje najróżniejszych banków i będziesz mogła je nawet porównać. A jeżeli nie będzie miała stu procentowej pewności to możesz poczytać również opinie. Mi bardzo pomogła ta strona i znalazłam korzystną opcję dla siebie.