POLECAMY

Jak zapobiec niszczeniu się szczoteczki do zębów?

bozusia
napisał/a: bozusia 2012-09-21 12:31
Czy któraś z was lub ktoś z waszych bliskich zdziera szczoteczki do zębów ? ( robi z nich pędzelek ).
Mój syn po jednym użyciu szczoteczki ma ja od razu w kształcie pędzla. Tłumaczę mu ,że uszkadza szkliwo tak intensywnie szotując, ale nie dociera. Nie umiem nawet określić , jak on to robi , próbowałam długo , intensywnie szorować ,ale nigdy nie zniszczyłam tak szczoteczki. Macie jakieś rady ?
eenax
napisał/a: eenax 2012-09-21 14:56
Wydaje mi się ze ja normalnie myje zęby (próbuje sobie wbić do głowy ze jednak za mocno dociskam) ale moje szczoteczki (tradycyjne) po ok. 2-3 tygodniach są z płaskim włosiem :)
W szczoteczce elektrycznej jak za silno przycisnę szczoteczkę do uzębienia to ona się zatrzymuje wiec szoruje delikatniej i nie robi sie tak szybko płaska.
wiolamyszka
napisał/a: wiolamyszka 2012-09-21 15:04
w takim razie ja też zdzieram szkliwo :/ moje szczoteczki wyglądają fatalnie już po pierwszym tygodniu... dobrze, że zadałaś to pytanie, bo teraz wiem, że coś robie nie tak ;)

Syn musi zrozumieć sam, bo dla tak młodej osoby stwierdzenie "ździerasz sobie szkliwo"- nie jest argumentem i nie mowi to jemu nic- póki te zęby ma. Ewentualnie umów syna na wizyte kontrolną i "napuść" dentystę na niego, żeby sprwdził czy wszystko jest okej i przez przypadek zauważył ;) że myje nie tak zęby i żeby wytłumaczył. Może specjalisty posłucha...
ajoli1
napisał/a: ajoli1 2012-09-21 22:29
Zdzierasz szkliwo!Chyba gadasz na darmo.Dla nastolatka to słaby argument,bo przecież ma zdrowe zęby to nie docenia tego.Ja w dzieciństwie ''łuskałam'' orzechy zębami i chyba z tysiąc razy dostałam po łbie od mamy,że szkliwo niszczę itd.Nie ruszał mnie ten argument.A co do szczoteczki to może kup mu elektryczną i po problemie
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie 2012-09-22 12:13
Taki chyba urok, ja też zdzieram szczotki, mimo że mam pastę sensitive i pomimo szczoteczki soft. nie szoruję mocno, ale intensywnie, tzn. mam ad/hd i wszystko robię szybko:))))
-
napisał/a: - 2012-09-25 01:16
Ja wymieniam szczoteczke średnio co dwa miesiące...zawsze się z niej zrobi taki pęedzelek chociaż wcale mozno nie szczotkuję ;D