POLECAMY

Ja przytyć gdy się waży 47kg?

Sincler20
napisał/a: Sincler20 , 2011-04-08 15:56
Pomocy!!! mam koleżankę która ma 160 wzrostu i waży 47 kg. przez jakiś czas kiedy byłam u niej to jadła normalnie i brała kanapki do pracy..musiałam wyjechać i znowu zaczęła robić swoje ..nie je wogóle w pracy.a do tego ma sporo nerwów.. trochę też popala..bardzo się martwię o nią..ona chce bardzo przytyć..robiłam tak żeby dużo jadła ale niestety to nic nie daje..czy powinna iść ona do lekarza??poradźcie...pozdrawiam
napisał/a: agusiaa91 , 2011-04-08 16:15
No właśnie stres robi swoje ! Ja też nie umie jeść jak jestem zestresowana.Nie wiem czy koleżanka twoje wie , ale papierosy podtrzymują głód.
Musi zawsze regularnie jeść żeby przytyć.
Zawsze o tym samych porach niech je śniadania,drugie śniadania,obiad,kolację nigdy nie zmienia pory bo to też dużo robi swoje.
Lekarz czy coś da to nie wiem może coś przepisać na zgrubniecię , ale oni za bardzo nie chcą przepisywać...
Ewentualnie karze porobić badania czy wszystko jest ok.
Niech je dużo produktów zawierających białko bo właśnie po białku się tyję.
Sylwia882074
napisał/a: Sylwia882074 , 2011-04-08 16:26
Ja przed ciążą ważyłam 42kg przy wzroście 160cm, i też nie mogłam przytyć a lubiałam sobie zjeść i lubie do dziś, nie pale ale pije kawe, w czasie ciąży przytyłam ponad 20kg jak urodziłam syna to zostało mi 8kg i dobrze się z tą wagą czuje, robiłam badania żeby wykluczyć anemie i wyniki były dobre, lekarz stwierdził że mam dobrą przemianę materii i ciężko jest mi przytyć. niech Twoja koleżanka zrobi badania, może ma anemie a może poprostu dobrą przemianę materii jak to u mnie stwierdzono.
napisał/a: karolka2835 , 2011-04-08 22:41
Dieta powinna być wówczas bogata w wysokokaloryczne potrawy, ale ważny jest również sposób Dieta tucząca!jedzenia. Posiłki należy spożywać o stałych porach, wolno przeżuwając każdy kęs. Najlepiej 5 posiłków w ciągu dnia.

Dobrym sposobem na pobudzenie apetytu jest wypicie na godzinę przed posiłkiem lampki wytrawnego czerwonego wina. Zamiast tego można również zjeść kwaśny owoc np. grapefruit, pomarańcza, kwaskowate jabłko. W jadłospisie powinny się znajdować zwiększone ilości białego i ciemnego pieczywa, kluski, pierogi, ryż.

Dużo kalorii zawierają zupy i sosy doprawione mąką, sery żółte, pleśniowe, pełnotłuste białe.

Między posiłkami należy jeść jogurty owocowe, owoce z dużą zawartością cukru, a także suszone owoce takie jak: śliwki kalifornijskie, rodzynki, morele. Na deser świetne są lody, kisiele, budynie i galaretki. Posiłki powinno się popijać słodzoną kawą, herbatą i sokami owocowymi.

Dodaję link który znalazłam na ten temat (porady lekarza)