imię dla bohatera i bohaterki książki

napisał/a: ~Początkująca pisarka 2008-12-03 16:21
Wiem jaka ja tam pisarka, że nie wiem jak nazwać bohaterów jest ich czwórka 2 dziewczyny i 2 chłopcy i cała masa innych bezimiennych. Prosze pomocy! Licze na jakieś ciekawe, żadkie imiona wypisujcie wszystko co znacie ale żeby nie tracić czasu piszcie IMIONA, a nie co o nich myślicie. PROSZE!
napisał/a: ~Ewaaaa 2008-12-03 16:32
Femka
napisał/a: ~Początkująca pisarka 2008-12-03 21:15
I jak możecie to bardzo prosze byście też pisali co poszczególne znaczą tak prościej dobierać je do postaci. dzięki
napisał/a: ~to znowu ja 2008-12-03 21:18
I jak możecie to bardzo prosze byście też pisali co poszczególne znaczą tak prościej dobierać je do postaci. dzięki
napisał/a: ~Ewaaaa 2008-12-03 23:27
Eufemia, zdrobnienia Femka Fema, Offka: Pochodzenia greckiego, od słowa euphemos (przychylny, dobrze wróżący). Oznacza: ta, która może liczyć na pomyślne losy.
napisał/a: ~ona1 2008-12-06 20:20
Cecylia, Bibianna, Korneliusz, Przemysław, Anastazja, Zbigniew, Jerzy, Sebastian, Grzegorz, Radosław, Marzena... nie są nietypowe ale podobają mi się:)
napisał/a: ~gość 2009-11-11 15:43
Sylwia i Żaneta to dla dziewczyn, pierwsze oznacza że jest to osoba dobrze czującą się na łonie natury, jest marzycielką, nie lubi miejskiego trybu życia,drugie oznacza osobę ryzykowną,lubiącą zmiany, bogate i wystawne życie. Maciek i Kamil. Kamil to zagadkowy typ,lubi zmieniać partnerów jednak jak trafi na tą jedyną staje się zazdrosny i się zmienia.Maciek to naiwny marzyciel,uczciwy i oddany,jednak nie potrafi postawić na swoim,często zdarz się że inni kierują nim ponieważ niema wystarczająco silnej woli.
poezyja
napisał/a: poezyja 2009-12-28 19:22
Katarzyna - osoba o tym imieniu godna jest podziwu, szacunku i uznania. Jest, bowiem szlachetna, prostolinijna, stała w przekonaniach, pracowita, skrupulatna. Nie znosi osób dwulicowych, krętaczy i kłamców. Ma duże uzdolnienia artystyczne oraz dar opanowania wiedzy, dlatego może odegrać poważna rolę w życiu naukowym. Osoba kulturalna, oddana domowi, mężowi i kochająca dzieci całym swym dobrym sercem. Lubi przyrodę, podziwia sztuki teatralne, daje przykład jak zdobywać wiedzę.

Dominik - w przekonaniach jest konserwatywny. Posiada umysł o szerokich horyzontach, otwarty na wszystko, krytyczny w stosunku do niepewnych sytuacji. Człowiek ten woli wcześniej palcem dotknąć, niż później cały się poparzyć. Lubi dociekać prawdy. Osoby te są tak bardzo przeświadczone o słuszności swojego postępowania, że gdy ktoś chciałby, choć odrobinę powątpić, popadają w nastrój melancholii. Niekiedy taka sytuacja potrafi wytracić ich zupełnie z równowagi.

Sebastian - w życiu kieruje się raczej wzniosłymi ideałami niż przyziemnymi kalkulacjami. Widoczny udział żywiołu ognia w tym imieniu sprawia, że Sebastianowie należą do tego rodzaju idealistów, którzy nie poprzestają na snuciu marzeń i planów, lecz swoje zamiary muszą wprowadzać w czyn. Zdarza się, że powołanie odnajdują w polityce, w działalności społecznej albo w religii, ale mogą również zajmować się wcielaniem w życie wynalazków, programów naukowych - czy też (na przykład) walczyć o to, by dzieci regularnie myły zęby. Często w poglądach Sebastiana istnieje pewien "gorący punkt", pewna szczególnie dlań ważna zasada, o którą gotów jest się kłócić i od której za nic nie odstąpi. Sebastianowie lubią życie społeczne, lubią się udzielać w ramach instytucji i organizacji i zwykle wyróżniają się na tle kolegów zaangażowaniem, pasją i bezinteresownością.

Natalia - kobieta o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Starają się szczerze iść droga wskazana przez rodziców. Ale szybko okazuje się, że ich horyzonty Są szersze, a cele leża dalej. Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy. Jest wiele przyczyn, dla których Natalie wybierają towarzystwo starszych przyjaciół i również wśród starszych mężczyzn czują się na swoim miejscu. Natalie nie pchają się do pierwszych rzędów. Raczej wola być odkrywane niż dbać o własna popularność. Instynktownie liczy na szczęśliwy los, który rzeczywiście ich nie zawodzi.


Daria - imię kojarzące się z "darami", a więc hojnością, niewątpliwie obdarza dużą wewnętrzną swobodą, niezależnością, odwagą. Daje rozmach w snuciu planów i śmiałość przy wprowadzaniu ich w życie.
poezyja
napisał/a: poezyja 2009-12-28 19:24
Fajnie jakbym się na coś przydała pisząc co nieco..
Powiem Ci jeszcze Początkująca Pisarko, że jeżeli w przyszłości miałabyś ochotę napisać kolejną książkę, to ja mam świetny temat.. Jeżeli byłabyś zainteresowana zapraszam.. ;)