Dodatkowy podział

napisał/a: MichałZ 2010-11-11 18:26
Witam Szanowną Administrację forum,
chciałbym zaproponować utworzenie nowego poddziału w dziale "Onkologia", poddziału pod tytułem "Terapia bólu" myślę, że w samej chorobie nowotworowej ważna prócz oczywiście chemioterapii, jest również skuteczna walka z bólem, tak by umożliwić jak najlepszy komfort życia osobom dotkniętym różnymi chorobami nowotworowymi.

Myślę, że to pomogło by wielu osobom chorym jak i ich rodzinom, dając możliwość zadania pytania dotyczącego leku, uzyskać pomoc gdy ustalony schemat leczenia nie daje oczekiwanej kontroli bólu, a nie jest możliwy szybki kontakt z lekarzem prowadzącym.

Postanowiłem zatem wyjść z taką propozycją.
Prosiłbym o rozważenie tego pomysłu.

Pozdrawiam,
Michał.
-
napisał/a: - 2010-11-12 10:25
Pomysł bardzo dobry, popieram:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-12 11:15
Tylko że doborem leków i dawek zajmują się prowadzący lekarze a nie forowicze, po drugie jak ktoś mi na forum napisze jakiemuś forowiczowi ile ma brać np. morfiny to po prostu wyłapie bana, bo od tego jak wspomniałem są lekarze, a leki onkologiczne to nie Apap, kolejna sprawa to dobieranie leków poprzez forum to lekkie nieporozumienie, bo tylko pacjent + jego karta chorobowa może pomóc w odpowiednim doborze leków (w tym takie p. bólowych).
Dlatego w MOJEJ opinii nie ma potrzeby tworzenia takiego poddziału, szczególnie że ogólnie o leki p. bólowe można śmiało pytać w dziale onkologii.
Pozdr.
-
napisał/a: - 2010-11-12 11:34
Marcin mi bardziej chodziło o opiekę paliatywna nie dawkowanie lekow bo to jest już kwestia między lekarzem a pacjentem. Bardziej na mysli miałam rady typu: poradnie medycyny paliatywnej, dzienne ośrodki medycyny paliatywnej, hospicja stacjonarne, hospicja domowe,poradnie opieki nad rodzinami chorych i osieroconych itd.
Kiedy mój ojciec umierał nie miałam dostępu do internetu szukało się rad "kanałami" gdzie za darmo nic nie moglismy sie dowiedziec a jest wiele sposobów na walkę z bólem o których rodzina chorego pojęcia nie ma. Więc jesli ktos szuka pomocy w onkologii to i mogłby znalezc cenne rady w takim odrębnym dziale.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-11-12 11:58
Tylko ze to dwa różne tematy, ja wypowiedziałem się wyłacznie na temat działu "Terapia bólu", bólu fizycznego oczywiście.
napisał/a: MichałZ 2010-11-12 12:00
Mowa tu oczywiście o ewentualnym korygowaniu ustalonych już schematów leczenia bólu w razie jego nie wystarczającej kontroli, które można prowadzić po zapoznaniu się z rodzajem nowotworu oraz dotychczas stosowanymi lekami i medykamentami posiadanymi przez pacjenta. W innych działach dawkuje się antybiotyki np. A tu można by pomóc ludziom naprawdę cierpiącym, w razie problemów z leczeniem.

Dział można nazwać "Medycyna lub opieka paliatywna", informacje o ośrodkach terapii bólu, hospicjach, grupach wsparcia dla osób chorych i ich rodzin.

Można by tam zadawać pytania dotyczące domowej opieki hospicyjnej, różne kwestie dotyczące zajmowania się osobami chorymi w każdym stadium choroby. To naprawdę trudne i tacy udzie czasem szukają pomocy również w internecie, gdy nie można dostać sie do lekarza od razu.

Zobowiązuję się do zajmowania się tym działem w miarę możliwości czasowych. Naprawdę lubię pomagać ludziom, a skoro internet stał się tak powszechny, mogę to robić także w taki sposób.

Proszę o rozważenie tej propozycji, nawet jeśli od razu wydaje się Wam bez sensu.

Pozdrawiam,
Michał.