POLECAMY

Czym smarować piersi?

-
napisał/a: - 2010-01-26 20:20
Moja koleżanka spodziewa się dziecka i nie wie czy wcześniej powinna zacząć smarować piersi aby przygotować je do karmienia dziecka. Jak się nie przygotuje czym to grozi jak miślicie
-
napisał/a: - 2010-01-26 20:25
najlepsza jest oliwka dla dzieci, chociaż może używać również żelów modelujących biust
ilapop
napisał/a: ilapop 2010-01-26 20:43
oliwka i masaż prysznicem raz letnia wodą raz ciepłą
marycha913
napisał/a: marycha913 2010-01-26 21:07
polecam stosowanie oliwki (mi pomaga) lub żelów ujędrniających biust
kapliczka
napisał/a: kapliczka 2010-01-26 22:22
kosmetyki zawsze z oznaczeniem że są bezpieczne dla kobiet w ciąży i karmiących !! a nie dbanie o to grozi rozstępami i zwiotczeniem po karmieniu
sylciar
napisał/a: sylciar 2010-01-27 01:32
W ciele kobiety w okresie ciąży, pod wpływem hormonów, zachodzi prawdziwa rewolucja. Zmieniają się jego kształty, wrażliwość na bodźce oraz upodobania. Organizm przygotowuje się do ochrony płodu i zapewnienia mu odpowiedniego środowiska do prawidłowego rozwoju. Jedną z istotniejszych jego funkcji jest odżywianie dziecka, zarówno w brzuchu mamy, jak i po narodzeniu. * Natłuszczaj i masuj piersi. Dzięki temu zachowają one swoją jędrność i zmniejszy się ryzyko powstania rozstępów. Pamiętaj jednak, iż w ciąży nie wolno masować brodawek sutkowych. W czasie ich stymulacji wydziela się bowiem oksytocyna. Może ona wywołać skurcze macicy i doprowadzić do przedwczesnego porodu.
* Natłuszczaj i chroń brodawki sutkowe jeszcze przed porodem, używając odpowiednich kosmetyków. Przykładem takiego preparatu jest maść Maltan, stworzona na bazie roztworu glukozy. Jej działanie hamuje rozwój bakterii na skórze, natłuszcza i zapobiega pękaniu brodawek sutkowych. Dodatkowo ułatwia dziecku ssanie mleka. Nie powoduje reakcji alergicznych.
* Przemywaj brodawki czystą wodą. Ograniczy to znacznie możliwość wystąpienia podrażnień, przesuszania skóry oraz alergii.
* Smaruj od czasu do czasu brodawki własnym pokarmem. Mleko matki zawiera wiele cennych składników, które m.in. działają bakteriobójczo.
* Odciągaj nadmiar pokarmu. Zapobiega to wystąpieniu zapalania piersi oraz gruczołów piersiowych.
eenax
napisał/a: eenax 2010-01-27 13:09
Piersi kobiece nie potrzebują żadnych przygotowań do tego by potem karmić.

Natomiast warto je pielęgnować by nie powstały na nich rozstępy w wyniku ich powiększania się.Niektórym pomaga samo smarowanie oliwka a inne kobiety musza używać specjalnych kremów anty rozstepowych.
Ja polecam coś z Pharmaceris z serii M.
napisał/a: aniach 2010-01-27 19:35
ja od samego początku ciązy smaruje oliwką.
napisał/a: camila842 2010-01-27 23:41
Polecam ujendrniajacy krem firmy Avon a jak karmi sie dzicko to bio-oil albo oliwka dla dziecka.
-
napisał/a: - 2010-01-28 21:37
Najlepiej zapytać swoja położną o kremy przed i w trakcie karmienia, a jak nie to iśc do apteki i zapytać tylko trzeba zaznaczyć że jeden dla matki przed porodem, a drugi juz dla mamy karmiącej, można tez od razu smarowac tym dla karmiącej, lepiej wypróbować coś przed karmieniem dzidziusia żeby nie doszlo do reakcji alergicznej bo jak dojdzię to mozlewe wiele powikłań, poza tym te la karmiących sa delikatniejsze bo dziecko ssie pierś razem z kremem- nie trzeba ich zmywać. Są równiez dostępne takie silikonowe kapturki na brodawki do karmienia ale PTG tego nie poleca, bo karmienie ma być naturalne, dziecko i tak musi dać z siebie dużo sily żeby ssac pierś a kapturki są twarde. Co do powiklan to pęknięcie skóry brodawki na co pacjentki się bardzo skarżą. Dobrze jest też po każdym karmieniu zostawić brodawke na wierzchu aby żaden materiał jej dodatkowo nie obcierał, wystarczy 15 minut:)
Matuszczyki
napisał/a: Matuszczyki 2010-02-01 23:12
najlepiej smarować oliwką lub kosmetykami dla kobiet w ciąży