POLECAMY

Czym łagodzić poparzenia?

napisał/a: misiunia2612 , 2012-07-27 01:11
Jak to zwykle u mnie bywa...zawsze muszę sobie coś zrobić, taka już moja natura. Jak się nie poobijam, to znów skaleczę etc. Tym razem wyparzając Emilci butelkę poparzyłam sobie wrzątkiem brzuch (:w moim wykonaniu wszystko jest możliwe, więc sie nie dziwcie:). Od razu polałam go zimną wodą, ale i ak wyszły bąble. Mam w domu pantenol, ale niebardzo skutkuje. Jak sobie z tym poradzić? Znacie coś dobrego na poparzenia?
eenax
napisał/a: eenax , 2012-07-27 10:18
Jeśli chodzi o domowe sposoby to:
- tuz po oparzeniu schłodzenie chłodną wodą (nie za bardzo zimną) około 15 minut, (a potem robić krótkie chłodne okłady z herbatki nagietkowej)
- jeść produkty bogate w wit. C i produkty bogate w wapń by przyspieszyć gojenie,
- można posmarować oparzone miejsce: maścią z nagietka (w aptece ok. 4 złotych), można przyłożyć plasterki surowego ziemniaka (złagodzi to ból - nie stosować jak są ranki) ), jak sa ranki można je posmarować wit. A+E (wycisnąć olejek z kapsułki i delikatnie posmarować rankę, w aptece koszt około 4 złotych)
- pić dużo wody i starać się wietrzyć jak najwięcej oparzone miejsce,
- Jak rama bardzo sie "paprze" a jest w "niewygodnym miejscu) można zastosować opatrunek hydrożelowy w sprayu (niestety drogi bo ko 35 zł).
evellla1988
napisał/a: evellla1988 , 2012-07-27 12:36
Mi zawsze teściowa powtarza , że na poparzenia dobry jest zimny starty ziemniak !!!
kiniakovalik
napisał/a: kiniakovalik , 2012-07-27 14:33
Jestem specjalistką od poparzeń ponieważ sama non stop mam poparzenia więc moja rada jest taka żeby do miejsca poparzenia przykładać okład z mleka śmietany lub masła prawdziwego to naprawdę działa ponieważ mleko zawiera kolagen który się traci w trakcie poparzeń nawet przy bardzo silnym poparzeni to pomaga .Ten sposób poleciła mi znajoma pani doktor która lubi i zna się na medycynie naturalnej
ajoli1
napisał/a: ajoli1 , 2012-07-28 17:38
Ja mam taki domowy sposób-świeża starta cebula.śmierdzi,ale poparzenie nie piecze!