POLECAMY

Czy warto się poddać laserowej korekcie wzroku?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-09-08 15:17
Czy znacie kogoś, kto przeszedł taki zabieg? I jak go ocenia pod względem komfortu, gojenia i przede wszystkim - efektów? :)

Z góry dzięki - ślepy basiekkk
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-09-08 15:32
Myślę, że w tej sprawie doradzać może tylko i wyłącznie lekarz, ze względu na to że zabieg jest dosyć poważny. Chociaż mam koleżankę, która poddała się laserowej korekcie wzroku i jest bardzo zadowolona!
GosiaBytom
napisał/a: GosiaBytom 2014-09-08 17:01
Kiedy chodziłam jeszcze do szkoły miałam w klasie kolegę, który miał bardzo dużą wadę wzroku i tak grube szkła, że wszyscy praktycznie mu dokuczali iż nosi denka od słoików po musztardzie. Pewnego razu w wakacje poddał się laserowej korekcji wzroku i po wakacjach wrócił do szkoły i nosił już tylko szkła kontaktowe. Nie narzekał na jakiś ból po zabiegu i był naprawdę zadowolony.

Moim zdaniem warto poddać się tej korekcie wzroku ale o tym powinien zdecydować lekarz. Nie powinniśmy poddawać się zabiegom bez konsultacji lekarza bo może to być niebezpieczne dla nas.
eenax
napisał/a: eenax 2014-09-09 12:03
To zależy od tego jaka wada była laserowo leczona (i jaką metodą bo metod do korekcji wzroku/sprzętów jest kilka)).
Niektóre wady można skorygować na "prędko" i chwilę po zabiegu można juz wyjść z gabinetu o własnych oczach, a są wady (lub problematyczne oczy) ze nawet tydzień trzeba chodzić z zasłoniętymi bandażami oczyma (moja siostra np. przez tydzień miała bandaże na oczach lub poruszała się po domu z pozasłanianymi wszystkimi oknami, a kolega z koleżanką w tym samym dniu wyszli z kliniki bez opatrunków jedynie w okularach przeciwsłonecznych).

Czy warto się poddać zależy od wady wzroku. Moim zdaniem przy małych wadach gdzie można nosić bardzo lekkie okulary, a po ich zdjęciu jeszcze jest się w stanie normalnie funkcjonować to zabieg korekcji nie jest potrzebny.
Przy większych wadach wzroku jak najbardziej jest sens poddać sie korekcie wzroku.

PS. Ja mam wadę - 5,5 i przygotowuje się do korekty wzroku. Nie przeszkadzają mi okulary jako takie bo mam dobrze dobrane bardzo lekkie oprawki i specjalnie pocieniane szkła (o podwyższonym indeksie załamania), u mnie problemem jest ze jak nosze okulary to mam straszny katar i czesto siniaki w miejscu opierania sie okularów na nosie (i mam to we wszystkich okularach jakie kiedykolwiek nosiłam).
napisał/a: ~mploszaj 2014-09-10 14:32
Moja koleżanka sobie zrobiła i jest bardzo zadowolona. Myślę, ze to zależy od wady i tego, czy czujesz duży dyskomfort, nosząc soczewki lub okulary. Jej goiło się chyba z miesiąc, nie od początku też widziała wszystko ostro, ale np. jeśli chodzi o ból to tylko pierwsze kilka dni było ciężkich. Myślę, że trzeba się nad tym mocno zastanowić i jeśli się już zdecyduje, to przetrwać jakoś ten trudny czas gojenia.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-09-15 15:44
Jeśli masz minusy, taka operacja może naprawdę odmienić twoje życie i na stałe naprawić twój wzrok. Słyszałam (i mam w rodzinie taki przypadek!), że w przypadku plusów sprawa już nie jest taka oczywista, bowiem wada powraca...